Африканське походження людини знову піддали сумніву

Виявлені вченими скам'янілості належать мавпам, що належать до родів Algeripithecus і Azibius.

Антропологи, що працюють в Алжирі, виявили залишки стародавніх мавп, аналіз яких дав сильні аргументи проти теорії африканського походження людей. Стаття дослідників опублікована в журналі Proceedings of the Royal Society B. Коротко висновки вчених описані в прес-релізі Французького національного центру наукових досліджень (CNRS).

Виявлені вченими скам'янілості належать мавпам, що належать до родів Algeripithecus і Azibius. Перші досі вважалися предками сучасних приматів (мавп групі, до якої належить і людина), а другий відносили до більш примітивних мокроносих мавп.

Вперше останки Algeripithecus віком 50 мільйонів років були знайдені в 1992 році в пустелі Сахара. Тоді дослідники виявили два корінних зуба. Дослідивши їх, вчені зробили висновок, що мавпи роду Algeripithecus є найдавнішими з відомих антропоїдів (група, до якої належать вищі примати і людина).

Під час нових розкопок дослідники виявили фрагменти щелепи і кісток черепа древніх мавп. Нові скам'янілості демонструють багато рис, характерних для мокроносих мавп. Зокрема, зуби на щелепі розташовані так само, як у сучасних лемурів або лорі.

Після "виключення" Algeripithecus з антропоїдів, найстаріші відомі останки цієї групи мавп датуються 30-38 мільйонами років. Нові дані змушує засумніватися в теорії африканського походження людини і відповідно зміцнюють позицію альтернативної теорії, яка передбачає, що перший антропоїди з'явилися в Азії.

Зовсім недавно в медіапросторі розгорівся великий скандал, пов'язаний з походженням людини. Група вчених представила останки мавпи, що отримала ім'я Іда. З подачі авторів багато ЗМІ заявили, що Іда є "відсутньою ланкою" еволюції людини. Пізніше з'ясувалося, що таке твердження є, м'яко кажучи, перебільшеним.

Читайте також:

Учені знайшли докази позаземного походження життя

У США відмовилися показувати фільм про теорію Дарвіна

Стало відомо, звідки взявся СНІД

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: