Популяція слонів у середньому скоротилася на 77%.
Африканські слони, найбільші наземні тварини планети зі значним рівнем інтелекту та емоційної обізнаності, опинилися на межі зникнення.
Про це повідомило видання Daily Mail.
За останні 53 років популяція лісових слонів скоротилася на 90%, а саванних – на 70%. У сукупності популяція в середньому скоротилася на 77%. Це є результатом багаторічного браконьєрства, знищення середовища існування та людської діяльності. Нове дослідження, проведене вченими з Університету штату Колорадо, показує, що африканські слони зазнали серйозних втрат на всьому континенті.
Самці залишаються головною метою мисливців за трофеями і торговців слоновою кісткою через їхні бивні. Популяція слонів в Африці за останнє пів століття зменшилась на мільйони. Зараз на континенті налічується лише 415 000 слонів, тоді як сто років тому їх було до 5 мільйонів.
Протягом 53 років спостережень більшість популяцій обох видів слонів значно скоротилися, зокрема в зонах, охоплених війною і швидкою урбанізацією. В Сахелі популяція була знищена, а в Східній і Центральній Африці браконьєрство та розширення людських поселень ще більше посилили проблему. Водночас у деяких частинах південної Африки, зокрема в Ботсвані, популяція слонів зросла завдяки ефективним заходам з охорони.
"У 140 зі 150 лісових слонів популяція зменшилася від 1964 року, водночас у 235 із 325 саванних слонів чисельність скоротилася", – йдеться в матеріалі.
Дослідження популяцій африканських слонів на сьогоднішній день виявило численні прогалини а моніторингу цих тварин. Однією з основних проблем є складнощі в оцінці популяцій через недостатньо ефективні методи спостереження, зокрема підрахунки з повітря.
Аерофотознімання за допомогою пілотованих літальних апаратів залишається популярним, проте спостерігачі часто стикаються з проблемами, як-от погана видимість, втома та навіть упередженість. Безпілотники хоча й мають потенціал, та наразі нездатні виконувати тривалі польоти в віддалених районах, де проживають слони.
Нагадаємо, у США зафіксували масову втечу мавп з лабораторії. Жителям радили зачинити вікна та двері.
Читайте також: