Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Аматор-винахідник із Чернівців побудував "розумний дім" зі штучним інтелектом

Квартиру "звуть" Єва і вона самостійно виконує багато побутових операцій.

Віталій Ришкуляк із Чернівців власноруч створив "розумну квартиру". Тепер більшу частину операцій, які звичайні люди роблять власноруч,  у його квартирі виконує штучний інтелект "Єва", йдеться у сюжеті ТСН.Ранок.

Квартира Віталія буквально "нашпигована" електронікою. Аматор-винахідник називає своє помешкання "розумна домівка" і зізнається, що ідею максимально автоматизувати житло плекав ще з дитинства. Та чоловіка весь час лякала вартість такої системи.

"Я коли почав цікавитися, скільки вони коштують, трьохкімнатна квартира може дійти й до 150 тисяч доларів, якщо максимально обладнати", - говорить автор ідеї "розумної квартири".  

Тоді чоловік вирішив зробити "квартиру мрії" самотужки, адже знається на  радіоелектроніці. Усі мікросхеми у домі, що відповідають за різноманітні операції, Віталій зробив сам за власними кресленнями.  І тепер звичайні побутові предмети дивують високим рівнем "інтелекту": вимикач світла повідомляє час, квіти сигналізують, коли їх треба полити, а кран у ванній кімнаті розуміє, коли подати просто воду, а коли – гель для миття рук.

Відео«Розумний дім» власними руками створив аматор-винахідник у Чернівцях

Маючи таку надсучасну квартиру, господар не забув подбати і про безпеку. Віталій встановив сигналізацію власного виробництва та систему із запобігання потопу, що автоматично перекриває воду та повідомляє про аварію власника квартири.

Винахідник- аматор, який за основною освітою – кулінар,  витратив на створення розумної квартири майже вісім років і близько двох тисяч доларів. Та оскільки квартира жорстко "контролює" споживання води, тепла та електрики, тепер за комунальні послуги Віталій сплачує значно менше.

"Тільки води я економлю до 60 відсотків", - хвалиться господар.

Віталій Ришкуляк  не збирається робити бізнес-проект зі свого винаходу, адже впевнений, що при певних зусиллях та головне – бажанні, кожен здатен "подарувати" своїй квартиру інтелект.

Нагадаємо, що українські вчені створили унікальний інформаційний носій.

Залиште свій коментар

Вибір редакції