Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Амазонія може стати черговою вірусною гарячою зоною через вирубку лісів - вчений

Амазонія може стати черговою вірусною гарячою зоною через вирубку лісів - вчений

Урбанізація колись диких районів сприяє виникненню зоонозних захворювань.

Бразильський еколог Девід Лапола попередив про те, що наступна пандемія може розпочатися із тропічних лісів Амазонії.

Про це пише Yahoo.

Дослідники говорять, що урбанізація колись диких районів сприяє виникненню зоонозних захворювань - хвороб, що передаються від тварин до людини. Це включає в себе новий коронавірус, який, як вважають вчені, походить від кажанів, і передався людям через третій вид.

Лапола, який вивчає вплив людської діяльності на майбутнє екосистеми тропічних лісів, каже, що в Амазонії відбуваються ті ж процеси.

"Амазонія - це величезний запас вірусів. Нам ліпше не випробовувати свою удачу", - сказав він. 

Найбільший в світі тропічний ліс зникає із загрозливою швидкістю. Минулого року вирубка лісів в бразильській Амазонії збільшилася на 85 відсотків і склала понад 10 тис. квадратних кілометрів - площа, яка дорівнює розміру Лівану.

Тенденція триває і цього року. Від січня до квітня було знищено 1 202 квадратних кілометри, що стало новим рекордом за перші чотири місяці року, згідно з даними, отриманими зі супутникових знімків Національного інституту космічних досліджень Бразилії (INPE). Це погані новини не тільки для планети, а й для здоров'я людини.

"Коли ви створюєте екологічну нерівновагу, вірус може "стрибнути" від тварин до людини", - сказав він.

Подібні закономірності можна спостерігати у разі ВІЛ, лихоманки Ебола і лихоманки денге - у разі всіх вірусів, які виникли або поширюються в величезних масштабах через екологічний дисбаланс. До теперішнього часу більшість таких спалахів було зосереджено в Південній Азії і Африці, часто пов'язаних із певними видами кажанів. Величезне біорізноманіття Амазонії може зробити регіон "найбільшим в світі осередком коронавірусів".

"Нам потрібно заново винайти відносини між нашим суспільством і тропічним лісом. В іншому разі світ зіткнеться з новими спалахами - це дуже складний процес, який важко передбачити", - зауважив експерт.

Нагадаємо, COVID-19 може стати однією з постійних хвороб людства, й наразі неможливо передбачити, коли пандемію можна буде взяти під контроль. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції