Американці винайшли перший у світі антилазер

Новий винахід американських учених здатен практично повністю "розчинити" лазерний промінь.

Група американських фізиків оголосила про створення прототипу пристрою, що майже повністю поглинає лазерне випромінювання - так званий антилазер.

Відповідно до публікації в науковому журналі Science, пише ВВС, прилад, створений фахівцями Єльського Університету в США, здатний практично повністю "розчинити" лазерний промінь.

Винайдений вченими антилазер направляє два промені певної частоти в оптичну порожнину, виготовлену на основі кремнію, де вони й кружляють по до повного розсіювання.

Розробка подібного пристрою неминуче наводить на думку про його потенційне застосування у військових цілях, наприклад, для захисту від потужної лазерної зброї. Проте очільник дослідницької групи професор Дуглас Стоун відкидає подібні думки: "Вся енергія фотонів не зникає, а переходить в теплову. Таким чином, якщо хтось спробує "підсмажити" вас за допомогою лазера, то антилазер їх не зупинить".

Тим не менш, на думку фахівця, антилазер може бути корисний в інших сферах - наприклад, при розробці комп'ютерів нового покоління.

Кремнієва основа обіцяє стати одним з головних переваг даного механізму, оскільки цей елемент уже досить поширений у виробництві електронних приладів і мікросхем.

Читайте також:

Фізики навчилися викликати дощ лазером

Вчені довели випромінювання чорної діри

Фізики навчилися рухати предмети не торкаючись їх

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: