Американець вигадав спідню білизну з захистом від сканерів, що "роздягають"

В США чоловік вигадав спідню білизну, яка захистить авіапасажирів від "сканерів, що роздягають".

Американець Джеф Баске придумав особливу спідню білизну для сором'язливих авіапасажирів, що побоюються поставати перед "сканером, що роздягає" в аеропортах. За принципом роботи такі пристрої відрізняються від звичних металодетекторів, дозволяючи "просвічувати" людини аж до нижньої білизни.

Баскі також стверджує, що труси і бюстгальтери з металевим напиленням допоможуть захистити тіло від шкідливого випромінювання сканерів.

На трусах в області геніталій є зображення фігового листка, виконане з застосуванням металевого напилення. Воно не дозволить "сканерам" просвітити інтимні області тіла.

Нагадаємо, подібні пристрої набули найбільшого поширення в аеропортах США, проте багато американців називають їх використання втручанням у приватне життя, порівнюють сканування з обмацуванням і говорять про моральний дискомфорт. Деякі правозахисники навіть заявляють, що обов'язковий огляд авіапасажирів за допомогою сканерів, на яких видно все тіло людини, порушує закони про боротьбу з дитячою порнографією. За їх словами, зображення, яке дає подібний сканер, настільки графічне, що є по суті "віртуальним роздяганням".

Пілоти ж, як нещодавно повідомляв Euronews, скаржаться на погіршення здоров'я в результаті численних сканувань.

Так, сканери можуть розпізнати вибухівку навіть під нижньою білизною, але якщо говорити про особисте життя - в інтернеті були розміщені тисячі фотографій, отриманих при скануванні.

Можна навіть "отримати рак шкіри після проходження сканування", "вплив рентгенівських променів не може бути позитивним", заявив журналістам Майкл Лав, глава рентген-лабораторії в медичній школі Університету Джона Хопкінса. Багато інших фахівців, щоправда, стверджують, що такі пристрої не можуть завдати шкоди здоров'ю людини.

Днями техноблог Gizmodo опублікував 100 фотографій з аналогічного сканера, встановленого у будинку суду Флориди. Усього ж у розпорядженні видання потрапило 35 тис. фотографій.

Скандал, що негайно розгорівся, був викликаний тим, що ніхто з сканованих дозволу на збереження зображень, зрозуміло, не давав, а відповідальне за встановлення та обслуговування сканерів відомство - управління безпеки на транспорті (TSA) - стверджує, що зображення, що фіксуються пристроями, взагалі не можуть записуватися і зберігатися.

Між тим, американський Інформаційний центр по захисту приватного життя в електронному середовищі (EPIC), посилаючись на специфікацію використовуваного обладнання, опубліковану міністерством внутрішньої безпеки США, ще минулої зими повідомив, що сканери для огляду можуть записувати, зберігати і навіть передавати дані по інтернету.

Таку можливість, за підрахунками EPIC, мають власники "рівня безпеки Z", в число яких входять представники штаб-квартири TSA, що обслуговують устаткування технік і "супер". При цьому число користувачів повнорозмірних сканерів з різними рівнями доступу може досягати 10 тис. осіб.

EPIC побоюється, що при можливості зберігання інформації на жорсткому диску сканера і передачі її по інтернету тривимірні зображення голих пасажирів опиняться в руках хакерів.

Питання про те, чи можливо поєднати необхідні заходи безпеки з повагою до особистого життя і турботою про здоров'я, обговорювали нещодавно сенатори США з главою TSA Джоном Пістолем.

"Розумію я почуття людей? Так. Змінимо ми політику? Ні. І я знаю, що кажу - адже це ж підтверджують і останні дані спецслужб, і недавні спроби терористів знищити наших громадян саме у повітрі. Ні, я не збираюся міняти нашу політику ", - заявив начальник управління траспортної безпеки.

Поки, правда, чи не єдиним результатом цього скандалу стала одиночна акція протесту проти "сканерів, що роздягають". Дівчина, яка називає себе робітницею секс-індустрії та секс-блогером, 21 листопада 2010 року в аеропорту Сієтлу оголилася на пункті огляду, продемонструвавши прозору спідню білизну.

Читайте також:

В аеропортах США встановлять "сканери мозку"

Єврокомісія підтримала встановлення сканерів, які роздягають людей

В аеропортах встановлять сканери, які роздягатимуть пасажирів догола

ВідеоАмериканець вигадав спідню білизну з захистом від сканерів, що "роздягають"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: