Американка не хоче повертати NASA безцінну торбину, що вперше побувала на Місяці

Усередині артефакту досі лежать шматочки місячного ґрунту.

Американське космічне агентство марно намагається повернути безцінну торбину з першої висадки людини на Місяць у 1969 році.

Минулого року артефакт з космічного корабля "Аполлон—11" випадково продали на аукціоні звичайній американці за 995 доларів. Відтоді NASA і федеральні прокурори не можуть повернути його назад, повідомляє Science Alert.

Офіційні представники організації заявляють, що таке непорозуміння трапилося через канцелярську недбалість. Виявляється, дві торбини — з космічних кораблів "Аполлон—11" та "Аполлон—17" промаркували ідентичним інвентарним номером. Таким чином, на аукціон потрапила не та торбинка.

До всього, ця помилка впала у вічі працівникам NASA тільки після того, як нова власниця артефакту надіслала її назад в управління для засвідчення достовірності.

Тоді американське космічне агентство вирішило залишити торбину в себе, а разом із федеральними прокурорами — впевнитися в тому, що цей "національний скарб" і надалі лишатиметься в NASA.

Одначе, нова власниця артефакту Ненсі Карлсон зі штату Іллінойс не дуже задоволена таким рішенням. Вона вважає, що придбала його в законному порядку, і подала позов до суду проти космічного агентства.

Цікаво, що це не вперше, коли NASA втрачає торбину з "Аполлону—11". Тринадцять років тому представники космічного агентства знайшли її серед інших артефактів у гаражі Макса Ейрі, директора Канзаського центру космосфери й космосу. Чоловік цупив і продавав пам'ятки, які NASA надавало йому для експозицій в музеї.

Нагадаємо, не так давно американське космічне агентство зафіксувало нетиповий ракурс Місяця на фоні Землі. Камера на супутнику DSCOVR зняла рух Місяця на тлі освіченого боку нашої планети. Подібне явище NASA змогло зафіксувати лише рік тому.

ВідеоNASA зафіксували незвичний ракурс Місяця на тлі планети Земля

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: