Американка показала громадськості своє пересаджене обличчя

Хірурги-пластики змогли пересадити обличчя 46-річній Конні Калп, яка постраждала від кулі, що знівечила її зовнішність п'ять років тому. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

На прес-конференції лікарі розповіли про свою унікальну роботу з пересадки обличчя, а Конні Калп вперше з'явилася на публіці після операції. Жінка може посміхатися, розмовляти, відчувати запахи і смак їжі. З часом лікарки сподіваються усунути зайві складки на обличчі і його квадратну форму. "Пока важливо, щоб ожили лицьові м'язи і покращала циркуляція крові", - повідомили лікарі.

Нагадаємо, після того, як в 2004 році в Конні вистрілив з дробовика рідний чоловік, вона втратила обличчя. У грудні 2008 року лікарки міської лікарні Клівленда зробили практично неможливе.

Подібна операція, як пише The New York Times, проводилася на території США вперше. Вона тривала 22 години. У операції брали участь вісім лікарів різних спеціальностей. Їм довелося пересадити пацієнтці з лиця мертвої жінки верхні і середні лицьові м'язи, верхню губу, ніс — повністю, велику частину носових пазух, верхню щелепу (включаючи зуби) і лицьовий нерв.

До лікарні Клівленда Конні встигла перенести тридцять пластичних операцій. Лікарі намагалися відновити їй обличчя, використовуючи її власні ребра і кістки ноги пацієнтки, а також шкіру із стегон. Але всі ці спроби не змогли їй повернути здатність вільно дихати і відчувати запахи.

Після грудневої операції в Клівленді вже в січні жінка змогла вперше за довгі роки поїсти.

Зараз Конні відчуває себе добре, лікарі відзначають, що стан обличчя після операції задовільний. Проте жінка буде вимушена до кінця життя приймати спеціальні препарати, щоб уникнути відторгнення чужої шкіри власним організмом.

Читайте також:

Вчений вирощує у тілі вівці орган для трансплантації

В США медики вирізали жінці нирку через піхву

Медики розробили штучне серце

Перший пересаджений орган вирощений з стовбурових клітин прижився

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: