Американська компанія вживила своїм співробітникам мікрочипи

Півсотні працівників добровільно погодилися на це.

Американська компанія першою в країні вживила своїм співробітникам мікрочипи. Півсотні людей добровільно зголосилися розмістити у власному тілі спеціальні прилади, аби полегшити робочий процес. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

ВідеоУ США компанія вживила своїм співробітникам мікрочіпи

За допомогою цього мікрочіпу співробітники зможуть лише помахом руки відчинити двері офісу замість перепустки, увімкнути власний комп'ютер та навіть розплатитися у корпоративному буфеті.

Новітня технологія - розміром із рисове зернятко. Тоненька мікросхема у безпечній для людини оболонці. Контролює її спеціальна комп'ютерна програма. У людське тіло чіп вживлюють за декілька хвилин. Так само швидко можуть і витягнути.

Кожен такий чіп коштує триста доларів. І це - перший для Америки випадок, коли мікрочіпи встановлює ціла компанія.

Те, що для Америки виявилося новинкою, в Європі вже широко використовують. Наприклад, пасажири шведської залізниці користуються чіпами замість квитків. Поки що це експеримент, але вчені кажуть - у майбутньому такі технології стануть звичними. І тоді можуть виникнути проблеми.

"Роботодавці і працівники не мають рівної сили - тож для мене все зводиться до питань, чи насправді це добровільно? І чи не настане день, коли люди, що не хочуть мікрочипів, не отримають робочих місць?", - каже Ноель Чеслі, професор соціології Університету Вісконсіну-Мілуокі.

Наразі із мікрочипами ще експериментують. Здебільшого їх використовують як датчики у складних медичних випадках. І вживлюють домашнім тваринам, аби інформація з приладу допомогла розшукати улюбленця, якщо той загубиться.

Кореспондент ТСН Катерина Федорченко

Залиште свій коментар