Американські хірурги повністю пересадили обличчя 25-річному чоловікові

Гарвардські лікарі повторили в житті сюжет фільму "Без обличчя". Операція 25-річному Далласу Уінсу знадобилася після того, як він отримав сильні опіки.

Пересадка обличчя у США
ВВС
В Америці повністю пересадили обличчя чоловікові
У США успішно проведена повна трансплантація обличчя. Для США ця операція, проведена хірургами з клініки при медичному факультеті Гарвардського університету, стала першою.

30 хірургів, медсестер і анестезіологів працювали протягом 15 годин над тим, щоб пересадити пацієнтові ніс, губи, шкіру обличчя, лицьові м'язи і нерви.

"Ускладнень не було. Він добре себе почуває і йде на поправку, як і очікувалося", - повідомив хірург Богдан Поумахаук.

Операція 25-річному Далласу Уінсу знадобилася після того, як він отримав сильні опіки, доторкнувшись до дроту під високою напругою.

"Коли я побачив Далласа вперше, я боявся, що ми не зможемо йому допомогти. У нього абсолютно відсутні риси обличчя", - зазначив лікар.

Щоправда, операція не поверне Уінсу зір, відзначають медики. Крім того, він зможе відчувати тільки ліву щоку і лоб, інші ділянки обличчя отримали занадто сильні пошкодження.

В одному з інтерв'ю, яке Уінс дав американським ЗМІ до операції, він заявив, що "мріє лише знову посміхатися і цілувати свою доньку Скарлетт", якій через місяць виповнюється 4 роки.

Для цієї клініки це вже друга подібна операція. У 2009 році хірурги провели часткову трансплантацію Джеймсу Макі, який отримав опік обличчя, впавши на "третю рейку" в метро.

Читайте також:

Відновлено зовнішній вигляд найдревнішого європейця

Французькі хірурги повністю пересадили обличчя "людині-слону"

Іспанські лікарі показали журналістам пацієнта, якому пересадили обличчя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: