Американські вчені довели, що марихуана діє не гірше ліків

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Американські вчені виявили, що вживання медицинської марихуани замінює собою лікарські засоби. Результати відповідного дослідження були опубліковані у журналі Health Affairs.

Вчені Університету Джорджії проаналізували рецепти, що виписувались пацієнтам з 2010 по 2013 рік. Під час аналізу науковці порівнювали кількість вживання лікарських засобів у різних штатах залежно від легалізації там вживання медицинської марихуани. Найчастіше її призначають пацієнтам, що скаржаться на біль, тривожність, депресію, нудоту, психози, порушення сну та інші психосоматичні порушення.

Виявилось, що найбільше марихуана замінює собою рецептурні знеболювальні препарати, зокрема з ряду опіоїдних. У штатах, де вживання конопель з медичною метою дозволено, лікарі щороку виписують у середньому на 1826 щоденних доз знеболювальних менше, ніж в інших регіонах США. Таким чином значно зменшується ризик передозування препаратами, що містять опіоїди. Що стосується заспокійливого впливу марихуани, то результативність впливу дещо нижча – вживання конопель дозволяє зменшити використання лікарських засобів на 200-500 щоденних доз кожного року.

Зараз вживання медицинської марихуани дозволено у 23 штатах і окрузі Колумбія. В Україні згідно із ст. 309 Кримінального кодексу незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів (до яких належить марихуана), психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

Залиште свій коментар

Вибір редакції