Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Американські вчені пояснили появу зелених айсбергів

На думку науковців, колір айсбергів змінються через те, що в них велика кількість заліза.

Вчені з Університету Вашингтона (США) з’ясували, чому деякі айсберги в Антарктиді мають унікальний смарагдово-зелений відтінок. Про це повідомляє прес-служба університету.

Дослідники багато років намагались розгадати загадку зелених айсбергів. Вони дізналися, що чистий лід має блакитний колір, тому що він поглинає більше червоного світла, ніж синього. А зелений колір з'являється через оксиди заліза в материковій породі Антарктиди, яку льодовики перемелюють у порошок, сповзаючи з материка в воду в процесі формування айсбергів.

Фітопланктон та мікроскопічні рослини океану живляться саме залізом, але в багатьох районах океану його дуже мало.

Науковці збираються підтвердити свою теорію, і якщо вона виявиться правдивою, то це означатиме, що зелені айсберги переносять залізо з материка Антарктиди у відкрите море. Тим самим забезпечуючи залізом організми, які підтримують майже всі морські організми.

Нагадаємо, 21 лютого повідомлялося, що на шельфовому льодовику Бранта в Антарктиді з’являються та збільшуються тріщини, що незабаром може призвести до утворення величезного айсберга, розміром понад 1,7 тисячі кв км. Для порівняння, це площа вдвічі більша за площу Києва.

ВідеоДо берегів Гренландії впритул наблизився величезний айсберг заввишки з Біг-Бен

Якщо крижана гора розпадеться на шматки, поселення Іннаарсуїт може накрити цунамі. У цьому селі живуть лише 170 людей - усі налякані, адже айсберг вагою 11 мільйонів тонн може поховати їхні домівки. З небезпечних районів поблизу узбережжя вже евакуювали жителів.

До берегів Гренландії впритул наблизився величезний айсберг заввишки з Біг-Бен

Залиште свій коментар

Вибір редакції