Американські вчені випадково підсмажили 30 піддослідних мавп

Захисники тварин закликали припинити досліди на приматах: неуважність працівників у буквальному сенсі вбиває тварин.

Тридцять мавп з дослідницької лабораторії Charles River в американському штаті Невада згоріли живцем в приміщенні через неуважність персоналу.

Як йдеться у документах міністерства сільського господарства США, о восьмій ранку технік включив обігрівач. Три хвилини потому система попередила, що температура в кімнаті для приматів (28 градусів по Цельсію) занадто висока, однак ніхто цього не помітив.

Лише о 12:30 дня - через практично чотири години - персонал помітив різке збільшення температури. В результаті 30 мавп померли. Ще двоє приматів були в критичному стані, їх довелося приспати.

Рік тому в іншому підрозділі Charles River також померла мавпа. Її випадково разом з кліткою засунули в мийну машину.

Обидва випадки, ймовірно, призведуть до посилення штрафів за порушення правил роботи з лабораторними тваринами. Як вказують захисники тварин, зараз ці штрафи настільки малі, що ні на що не впливають.

Згідно з документами міністерства, за обидва інциденти лабораторія була оштрафована лише на 14 тисяч доларів. У 2008 році середній штраф був збільшений з 2,5 тисяч до 10 тисяч доларів.

"Штрафи не призводять до припинення порушень закону. Якщо вони в буквальному сенсі вбивають тварин через халатність, то щось не так з системою", - прокоментував ситуацію голова асоціації "Негайно зупиніть експлуатацію тварин" Майкл Бьюдкі.

Група звернулася до міністра сільського господарства Тома Вілсека з проханням провести незалежне розслідування випадків смерті тварин у дослідних лабораторіях.

За офіційними даними, за останні два роки зареєстровано 97 випадків смерті піддослідних тварин. При цьому миші та кролики взагалі не враховуються.

Лабораторія Charles River проводить досліди і дослідження для розробки вакцин і ліків. У лабораторії досліджуються шляхи боротьби з раковими пухлинами, ведеться пошук вакцини від грипу та ляки для боротьби з ожирінням.

Представники Charles River назвали загибель тварин "жахливою трагедією". При цьому вони підкреслили, що це окремі випадки і були вжиті всі необхідні заходи, щоб запобігти повторенню подібних інцидентів. За їх підсумками один співробітник був звільнений, ще одного оштрафували.

У 2007 році у двох мавп, які належать лабораторії Sparks lab, ампутували пальці, оскільки співробітники випадково зрушили їхні клітини і тварини вхопилися за електричну проводку. Ще одній мавпі з цієї ж причини довелося видалити частину хвоста.

Загалом у США в лабораторіях для дослідів використовують 10 тисяч приматів.

Читайте також:

Скандал у Британії: свиней підривали заживо за наказом уряду

Італійські вчені воскресять гігантського доісторичного бика

У Росії дозволили проводити досліди на людях

Вчені вивели мишей-мутантів з людською печінкою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: