Американські вчені знайшли антитіло, яке бореться з усіма небезпечними мутаціями коронавірусу: подробиці

Американські вчені знайшли антитіло, яке бореться з усіма небезпечними мутаціями коронавірусу: подробиці

Фото: Associated Press

Антитіла протестували на гризунах.

Фахівці медичної школи Університету Вашингтона в Сент-Луїсі, що в США, знайшли антитіло, яке здатне нейтралізувати всі відомі мутації коронавірусу.

Про це інформує офіційний сайт ВНЗ.

Американські вчені вивчили 43 зразки і проаналізували, наскільки вони запобігають зараженню SARS-CoV-2 в чашці Петрі. Потім дев'ять найпотужніших антитіл протестували на гризунах, після чого знову відібрали найефективніші.

З'ясувалося, що антитіло під назву SARS2-38 може боротися з поширеними варіантами коронавірусу, в тому числі "Дельта" і навіть "Йота", а також — рідкісними мутаціями. За словами авторів дослідження, антитіло приєднується до тієї частини спайкового білка вірусу, яка залишається незмінною. Серед унікальних властивостей виявленої частинки — висока здатність нейтралізації при низькій концентрації, а також вплив на всі варіанти збудника інфекції.

Підкреслимо, що антитіла проти COVID-19 залишаються стабільними або навіть підвищуються протягом семи місяців після захворювання.

Про це пише журнал Nature Comunications.

Дослідження проводив Барселонський інститут глобального здоров'я. У ньому брали участь 578 осіб, які заразилися коронавірусів і перенесли його безсимптомно або в легкій формі. Протягом семи місяців після хвороби у них брали проби крові — перевіряли рівень і тип антитіл, а також наявність антитіл коронавірусу, які викликають хворобу.

Вчені вважають, що незалежно від віку і статі кількість антитіл залишається стабільним.

Раніше в ВООЗ розповіли про небезпеки мутації COVID-штаму "Йота".

Нагадаємо, раніше Віктор Ляшко повідомив, що термін дії COVID-сертифікату в Україні можуть продовжити.

Зауважимо, що в Одесі в оздоровчому центрі "Молода гвардія" коронавірусів захворіли відразу майже півсотні дітей. В обласному Департаменті здоров'я відзначають, що поширення хвороби відбувається дуже швидко, адже за добу кількість хворих збільшилася вдвічі. У таборі проводять дезінфекцію. Зробили ПЛР-тести всіх, хто зараз знаходиться на оздоровчої зміни.

У 30 дітей і 3 вихователів підтвердився штам коронавірусу "Дельта".

Чому коронавірус вражає дітей і як лікується новий індійський штам – інфекціоністка Євгенія Менжуліна

Чому коронавірус вражає дітей і як лікується новий індійський штам – інфекціоністка Євгенія Менжуліна

Підписуйтесь на наші канали в Telegram і Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація