Американські військові візьмуть на озброєння робота-колібрі

Робот може літати, сідати на будь-які поверхні та передавати аудіо- та відеоінформацію, корисну для військових.

Компанія Aerovironment отримала контракт на подальшу розробку для американської армії робота-орнітоптера Nano Air Vehicle, який може літати і зависати в повітрі, махаючи крилами на зразок колібрі. На розвиток проекту виділено 2,1 мільйона доларів. Перший відеозапис випробувань вже обнародуваний на сервісі You Tube.

Розробник стверджує, що NAV є першим контрольованим літальним апаратом з двома крилами, що коливаються, який несе джерело енергії і використовує для пересування і управління тільки крила.

Зі сторони Пентагону проектом займається Агентство з перспективних оборонних науково-дослідних розробках США (DARPA), хоча, використання орнітоптера в оборонних цілях поки залишається до кінця незрозумілим.

Фахівці DARPA сподіваються, що апарат, вагу якого складає близько 10 грамів, а довжина - не більше 7,5 сантиметрів, зможе досягти швидкості до 10 метрів на секунду і долати повітряні потоки, створюючи менше шуму, аніж інші аналогічні механізми. У такому разі він зможе зацікавити військових.

Майбутні моделі повинні будуть сідати на поверхню, передаючи звукову і відеоінформацію операторові на відстань до кілометра. На думку DARPA, такі апарати можна буде використовувати в "міських операціях", а також "всередині і поза приміщеннями".

Читайте також:

Пентагон оголосив про створення Кібервійська

Турецькі хакери проникли в Пентагон

Пентагон створює програму наступальних кібервійн

Телепатія стане основним засобом зв'язку армії США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: