Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Американський пожежник отримав нове обличчя після найбільшої трансплантації у світі

Його понівечене вогнем обличчя повністю замінили на нове.

Пожежник з Міссісіпі, чиє обличчя згоріло під час пожежі, отримав найбільшу в світі пересадку обличчя у медичному центрі Нью-Йоркського університету.

Після 26-годинної операції, яка відбулася у серпні, 41-річний Патрік Хардісон отримав обличчя 26-річного Девіда Родебоу, який впав у кому і його мозок був оголошений мертвим після падіння під час екстремальної їзди на ВМХ-велосипеді, передає Reuters.

Пожежник отримав нову голову і обличчя, у тому числі вуха, ніс, губи, верхні і нижні повіки.

Тепер вперше з 2001 року, коли сталася та жахлива пожежа, Хардісон може блимати і навіть спати із закритими очима.

Над операцією працювала команда із 150 медиків на чолі з пластичним хірургом Едуардо Родрігесом. Лікарі впродовж року тренувалися робити операцію, щоб врешті усе зробити правильно.

Медики розрізали шкіру на потилиці донора, від'єднали кожний ключовий елемент кісток, прикріплених на підборіддя, ніс і вилиці, а потім точно накинули її на голову Хардісона.

Нью-Йоркський університет взявся за операцію після того, як до них звернувся приятель пожежника, чиї власні діти жахалися від понівеченого обличчя свого батька.

Мати Родебоу, яка дала дозвіл на трансплантацію, відзначила, що її син був несподіваним подарунком після того, як їй сказали, що вона не зможе зачати дитину. Нещодавно їй показали фотографію хірургічних результатів. "Патрік красивий", - сказала вона медикам.

Хардісон у своїй заяві подякував сім'ї його донора, сказавши: "Я сподіваюся, що вони бачать в мені правильність свого рішення".

Як відбулася операція (18+)

Залиште свій коментар

Вибір редакції