Американський винищувач подолав звуковий бар'єр на паливі з грибів

Літаки армії США перейдуть на суміш біопалива з рижиків, щоб скоротити споживання звичайного палива удвічі. Перші випробування пройшли успішно.

F-22 Raptor
Винищувач ВПС США F-22 Raptor
ВПС США провели випробування винищувача Lockheed Martin F-22 Raptor, баки якого заправили біопаливом на основі грибів.

Під час випробувань літак зміг подолати звуковий бар'єр, досягнувши швидкості в 1,5 числа Маха (1,7 тисячі кілометрів на годину). За даними ВПС США, випробування пройшли цілком успішно.

Програма випробувань F-22 на біопаливі включає в себе серію запуску двигунів у польоті, керованість, а також поведінка літака на різних режимах, висотах і швидкостях польоту.

Максимальна висота польоту літака під час випробувань становила 12,1 тисячі метрів. Під час випробувань також була підтверджена можливість F-22 здійснювати польоти на крейсерській надзвуковій швидкості, за якої не використовується форсажна камера.

У баки F-22 заливають паливну суміш з біопалива, виробленого з рижиків, і звичайного JP-8.

Наразі ВПС США реалізують програму, спрямовану на скорочення споживання звичайного палива удвічі. У рамках програми всі літаки на озброєнні ВПС США мають отримати сертифікати на використання біопалива до 2012 року. Випробувальні польоти на біопаливній суміші виконують і деякі інші літаки ВПС США. Так, випробування вже пройшли штурмовик A-10 Thunderbolt II, F/A-18 Super Hornet, MH-60S Seahawk і C-17 Globemaster III.

Військові розглядають кілька варіантів створення біопалива: з рижиків, вугілля і тваринного жиру. Поки що фахівці схиляються до біопалива з грибів, оскільки вони невибагливі, а для їхнього вирощування не потрібні значні фінансові внески. Крім того, відходи при виробництві палива з рижиків можна використовувати як харчову добавку для худоби.

Читайте також:

Найдовший пасажирський літак у світі вперше піднявся у повітря

Гігантський "сонячний" літак зможе проводити у повітрі 5 років

Генетики вивели бактерії, які переробляють відходи на біопаливо

Новий бойовий робот США буде харчуватися трупами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: