Американці представили планшетник для бідних за 75 доларів

У 2012 році борці з цифровою нерівністю планують випустити планшет завтовшки 6 мм і з сенсорним екраном всього за 75 доларів.

XO-3
XO-3 від "Кожній дитині по ноутбуку"
Некомерційна організація OLPC (що розшифровується як One Laptop per Child - тобто "Кожній дитині по ноутбуку") представила концепт мобільного комп'ютера XO-3, розроблений дизайнерським бюро Fuseproject.

Цей мікрокомп’ютер буде призначений для дітей з країн, що розвиваються. Представники компанії заявили, що перші XO-3 з'являться вже в 2012 році і коштуватимуть "значно менше 100 доларів" - аж до 50 євро.

XO-3 - пристрій розміром з конверт завтовшки 6 мм з сенсорним екраном 11x8,5 дюйма.

У планшеті немає роз'ємів, окрім отвору для вбудованої цифрової відеокамери, розташованої на задній панелі. Зарядка пристрою здійснюється за допомогою бездротової технології. Приймаюча індуктивна рамка розташована по периметру екрану всередині корпусу. XO-3 працює на базі процесора Marvell з архітектурою ARM.

XO-3 замінить перший ноутбук XO, запущений у виробництво в 2007 році. Всього у світі використовується близько 1,4 млн таких комп'ютерів, що дісталися дітям в 35 країнах світу. До речі, перший XO спочатку мав коштувати, як анонсували у компанії, не дорожче ста доларів. Проте в результаті ці комп'ютери коштують удвічі дорожче.

Принцип OLPC - розробка інноваційних комп'ютерів для школярів. Всі ноутбуки працюють на програмному забезпеченні, яке є у відкритому доступі.

Влада Перу і Уругваю вже придбали ноутбуки XO для кожного зі школярів країни.Глава європейського відділення OLPC Уолтер де Брауер заявив, що веде переговори з членами ЄС і деякі країни також висловили зацікавленість у проекті. За словами де Брауера, у випадку, якщо уряди купуватимуть комп'ютери для дітей в кредит, школярі зможуть користуватися ноутбуком всього за 1 євро на місяць.

Читайте також:

Загадковий планшетник від Apple відкриє нову комп'ютерну еру

Google представив свою першу операційну систему Chrome

IBM до 2019 року створить комп'ютер, розумніший за людину

Intel представила перший ноутбук з чотирма дисплеями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: