Американці створили автомобіль для сліпих

У даному випадку використовується комбінація голосових команд і вібрація, яка підказує водієві про наявність перешкоди, наближення до повороту/перехрестя, виникнення небезпечної ситуації.

Команда студентів Технологічного коледжу Вірджинії (Virginia Tech College of Engineering) створила унікальний автомобіль, який дозволяє керувати сліпим водіям. При цьому залишивши в стороні експерименти з органами управління машиною - вони такі ж самі, що й на самому звичайному автомобілі: кермо, педаль газу і педаль гальма; розробники зосередили свою увагу на наданні сліпому водію максимум інформації про дорожню ситуацію.

Зрозуміло, у цьому випадку необхідно відмовитися від зорових сигналів, і замінити їх сигналами, які може сприймати сліпий чоловік. У даному випадку використовується комбінація голосових команд і вібрація, яка підказує водієві про наявність перешкоди, наближення до повороту/перехрестя, виникнення небезпечної ситуації та ін.

Конструкція автомобіля передбачає наявність цілої системи сенсорів, в тому числі і лазерного сканера, який отримує інформацію про ситуацію на дорозі, передану потім водію. Як ми вже відзначили, крім голосових повідомлень сліпий водій отримує інформацію за допомогою вібрації - на водія надітий спеціальний віброжилет. Така комбінація на перший погляд здається зайвою, однак якщо використовувати лише голосові повідомлення, то вони в багатьох випадках виявляються неповними. Наприклад, повідомлення про поворот ліворуч не говорить водієві наскільки різко або плавно він повинен зробити маневр. Додаткові відомості як раз і надає віброжилет. Але й це ще не все - розробники автомобіля створили унікальну систему, що використовує стиснене повітря, що надає додаткові дані про дорогу та наявність перешкод.

Перший сліпий водій - ним став Вага Маджерус - дуже високо оцінив можливості автомобіля для сліпих. Для нього перший досвід самостійного керування автомобілем виявився вражаючим, причому Вага Маджерус зазначив, що розроблена система надає набагато більш повну інформацію, ніж може надати помічник, який сидить у кріслі пасажира.

Наступною метою розробників стане перехід на електродвигун. Справа в тому, що вібрація, створювана двигуном внутрішнього згоряння, знижує можливості лазерної системи по скануванню місцевості. До того ж, електромобіль безпечний для навколишнього середовища, однак у нашому випадку це скоріше приємне доповнення до основних можливостей автомобіля для сліпих.

Читайте також:

Honda запустить у виробництво гібридне спортивне купе

Світова презентація абсолютно нового Jaguar XJ

"Підмінний" автомобіль: Лексус Техно Плаза дбає про час своїх клієнтів

Продаж автомобілів в Україні впав у п'ять разів 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: