Американці вилікують травми мозку жіночим статевим гормоном

Доведено, що прогестерон знімає набряк і зменшує область некрозу в місці травми, а також захищає від загибелі нейрони.

Американські вчені порекомендували включити жіночий статевий гормон прогестерон ("гормон вагітності") в схему лікування хворих з травматичним ураженням мозку.

Як відомо, прогестерон виробляється не тільки в статевих залозах, але і в центральній нервовій системі чоловіків і жінок, будучи нейростероідом. Він також служить прекурсором іншого важливого представника цього класу речовин - аллопрегнанолона.

Нейростероіди надають нейропротекторну дію (тобто захищають нервові клітини від різних ушкоджень), регулюють функції синапсів, процеси миєлинізації нервових волокон і апоптоз (запрограмовану загибель) нервових клітин.

Виходячи з цих даних, вчені вирішили вивчити можливість застосування прогестерону при травмах мозку. Частота таких травм в США і в світі останнім часом зростає (почасти через військових дій в Іраку та Афганістані); відповідно, росте і потреба в ефективних і безпечних методів їхнього лікування.

Нещодавно завершилися два дослідження в рамках клінічних випробувань прогестерону для лікування травм центральної нервової системи. На підставі результатів випробувань Дональд Стайн (Donald Stein) з Університету Еморі в Атланті відзначив, що призначення цього гормону після травми мозку значно і стійко покращує функції постраждалого органа.

Зокрема, прогестерон знімає набряк і зменшує область некрозу в місці травми, а також захищає від загибелі "підлеглі" цій області нейрони. Все це дозволяє знизити втрати мозкових функцій.

Як випливає з листа Стайна в American Journal of Roentgenology, додатковими аргументами на користь призначення прогестерону при травмах ЦНС служать його добра переносимість, простота введення, низька ціна і загальнодоступність.

Читайте також:

Американські вчені розкодували один з механізмів людської пам'яті

Німецькі вчені розробили спрей для покращення пам'яті

Ігроманія лікується препаратами від алкоголізму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: