Американці винайшли батереї з паперу

Американці будуть робити ультратонкі батареї з паперу.

 Вчені зі Стенфордського університету створили батареї, що складаються з паперу і спеціального чорнила. У рамках дослідження вчені створили спеціальне чорнило, що містить вуглецеві нанотрубки і срібні наноштирі. Шар цієї фарби дозволяє перетворити відповідну поверхню в батарею або конденсатор.

Учені випробували кілька видів поверхонь (наприклад, пластик), однак найбільш надійною основою для надтонких батарей виявився звичайний папір. З'ясувалося, що волокниста структура цього матеріалу дозволяє нанотрубкам і наноштирям чудово закріплюватися на її поверхні.

Дослідники підкреслюють, що отримані ними батареї є надзвичайно надійними. Так, деформація, коливання вологості, температури і навіть поміщення батарей в розчин кислоти не дали будь-якого істотного впливу на їх роботу. Вчені сподіваються, що їх нова розробка стане в нагоді, зокрема, при створенні електромобілів.

Зовсім недавно вченим зі Швеції вдалося створити батареї на основі паперу і солі. Їх варіант, однак, не настільки гнучкий і невибагливий до навколишніх умов. Крім цього схожа розробка недавно була виконана в європейському об'єднанні інститутів Fraunhofer-Gesellschaft. Там батареї запропонували друкувати на пластику за технологією, яка нагадує технологію друку малюнків на майках.
 

Читайте також:

Медики переоцінили небезпеку свинячого грипу А/H1N1

Вчені NASA знайшли переконливі докази життя на Марсі

Франція витратить мільярд євро на екіпірування "солдат майбутнього"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: