Американці запустять супутник розміром з батон та дріжджами на борту

Мікросупутник допоможе у вивченні особливостей ліків у невагомості. Це буде дешевою альтернативою дослідженням на МКС.

Американське космічне агентство запустить на орбіту мікросупутник з колонією дріжджів на борту.

Метою апарату, який отримав найменування Pharmasat, буде вивчення особливостей дії ліків в невагомості. Вага супутника - близько п'яти кілограмів, а за розміром він не перевершує батон хліба. Запуск намічений на 5 травня.

Планується, що на розрахункову орбіту заввишки близько 460 кілометрів над поверхнею Землі супутник буде виведений ракетою Minotaur 1. Ракета відправиться в космос з космодрому, розташованого в штаті Вірджінія.

В рамках дослідження, яке продовжуватиметься протягом 96 годин, дослідники вивчатимуть дію лікарських препаратів на колонію дріжджів усередині супутника. Для цього внутрішність апарату забезпечена великою кількістю датчиків, а також системою відеоспостереження. Дані з супутника передаватимуться на Землю.

На думку фахівців, використання подібних мікросупутників в майбутньому може служити дешевою альтернативою проведенню експериментів в невагомості на МКС.

Це далеко не перша подібна місія NASA. Так, в 2006 році агентство запустило мікросупутник Genesat-1, передавачі якого продовжують працювати досі. Метою місії було вивчення генетичних змін, що виникають в бактеріях кишкової палички під впливом умов відкритого космосу.

Читайте також:

Під поверхнею супутника Сатурна є рідка вода

Антарктида почала танути: розколовся на айсберги величезний льодовик

Microsoft створила соціальну мережу для надзвичайних ситуацій

Астрономи знайшли найвіддаленіше місце у Всесвіті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: