Анонсовано вихід першого у світі 100-ядерного процесору

Вже у 2011 році з'являться перші 100-ядерні процесори TILE-GX. Поки основні гравці ринку працюють над виробництвом процесорів з 8 та 12 ядрами.

Tilera TILE-GX
Графік випуску Tilera TILE-GX
Компанія-початківець Tilera анонсувала нову лінійку процесорів загального призначення. Старша модель сімейства Gx100 відрізняється від аналогічних продуктів конкурентів нетрадиційною кількістю ядер - їх в ній рівно 100.

Як запевнили розробники, процесори Tilera TILE-GX стануть універсальним рішенням. Вони зможуть виконувати найширший спектр завдань, наприклад підтримуватимуть операційні системи Linux, що дозволить запускати на них найпоширеніші сервіси для веб-додатків.

Багатоядерна новинка Gx100 зможе похвалитися невисоким тепловиділенням 55 Вт, що досягається за рахунок використання сучасного 40−нм техпроцеса і невисокої максимальної тактової частоти в 1,5 Ггц.

Крім Gx100 також планується випуск економніших 64-, 36- і 16-ядерных моделей. Процесори працюватимуть в паралельному режимі і будуть здатні виконувати одне завдання з розрахунку на ядро, групу завдань, ділячи ресурси між ядрами, або одне завдання, підключивши до нього всі доступні ядра. Управляти розподілом ядер має додаток, що пропонує багатопотокові розрахунки.

За словами розробників, їхні процесори чимось нагадують RISC-процесори, але мають деякі поліпшення.

Сьогодні основні гравці на ринку серверного устаткування мають в своєму розпорядженні продукти з куди скромнішою кількістю ядер. Так, Intel працює над випуском чіпів сімейства Nehalem, що володіють 8 ядрами, а її основний конкурент Advanced Micro Devices планує незабаром почати виробництво 12-ядерних процесорів Opteron.

Передбачається, що перші серійні зразки незвичайних 100-ядерних процесорів вийдуть тільки в 2011 році. Роздрібна вартість новинки очікується в діапазоні від 400 до 1000 доларів.

Читайте також:

Intel випустила перший ноутбук з чотирма дисплеями

IBM представила восьмиядерний процесор

Загадковий планшетник від Apple відкриє нову комп'ютерну еру

Створено комп'ютерну мишу з 17 кнопками

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: