Анонсовано WiFi Direct, що дозволяє гаджетам зв'язуватися один з одним безпосередньо

WiFi Direct є розширенням стандартного набору протоколів WiFi і дозволяє прийняти і передати дані з одного пристрою на інший безпосередньо.

Міжнародний WiFi-альянс анонсував нову бездротову технологію, що дозволить сучасним WiFi-пристроям підключатися безпосередньо один до одного, минаючи базову станцію. До офіційного релізу технологія носила назву WiFi Peer to Peer.

Новий протокол отримав назву WiFi Direct. В офіційному описі говориться, що WiFi Direct є розширенням стандартного набору протоколів WiFi і дозволяє прийняти і передати дані з одного пристрою на інший безпосередньо.

За словами фахівців, за допомогою нової технології можна буде порівняно легко і без додаткових витрат передати інформацію із стільникового телефону або камери до комп'ютерів, або навіть пов'язати клавіатуру або мишу з ноутбуком.

Цікаво відзначити, що для роботи WiFi Direct його підтримку може мати всього один пристрій, який візьме на себе всі технічні моменти емуляції стандартного WiFi. Таким чином, теоретично працювати з новим протоколом зможуть і WiFi-пристрої, випущені раніше.

"WiFi Direct представляє значний рух вперед для нашої галузі. Користувачі по всьому світу зможуть отримати переваги від використання новинки для швидкої передачі даних та обміну файлами навіть у тому випадку, коли базова точка доступу WiFi відсутня", - говорить виконавчий директор WiFi Alliance Едгар Фігероа.

На ринку WiFi Direct може конкурувати з технологіями на зразок Bluetooth, який давно став стандартом де-факто для пірінгового обміну даними між сучасними електронними пристроями безпосередньо. Третя версія Bluetooth сумісна з WiFi і якщо пристрої підтримують їх обидві, то вони можуть бути у багатьох випадках взаємозамінні.

Однак на відміну від першої технології, WiFi все ж таки пропонує більш високі швидкості обміну даними, з іншого боку Bluetooth куди більш економно витрачає електроенергію.

Сертифікація пристроїв на сумісність з WiFi Direct стартує на самому початку 2010 року.

Читайте також:

Користувачі зможуть додавати в Google Earth власні тривимірні об'єкти

Samsung та Armani випустили "наймодніший" смартфон

У 2012 році всі мобільні телефони отримають стандартні роз'єми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: