Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Антарктида зеленіє: на континенті виникає нова екосистема через глобальне потепління

Антарктида зеленіє: на континенті виникає нова екосистема через глобальне потепління

Майже повністю вкритий льодом континент стає зеленим.

На поверхні снігу в Антарктиді розпускаються мікроскопічні водорості і фарбують її у зелений колір. Вчені заявляють, що це явище позначає "початок нової екосистеми", причиною якого є глобальне потепління.

Про це пише The Guardian.

Біологи з Кембриджського університету і Британської антарктичної служби протягом шести років проводили дослідження на Антарктиді для вивчення водоростей. Команда дослідників вважає, що в майбутньому ці рослини розширять свій асортимент, тому що глобальне потепління створює все більше сприятливих умов для їхнього збільшення.

У деяких районах водорості розташовані настільки щільно, що фарбують сніг в яскраво-зелений колір, і їх можна побачити з космосу. Дослідники виявили, що водорості утворили тісні зв'язки з крихітними грибковими спорами і бактеріями. 

Це симбіоз. Це може потенційно сформувати нові місця проживання. Це початок нової екосистеми.
співкерівник дослідження Метт Дейві.

Біологи створили першу великомасштабну карту водоростей півострова, яка буде використовуватися як база для оцінки швидкості, з якою континент "зеленіє" через кліматичну кризу і створює умови для існування інших видів.

Майже дві третини квітучих зелених водоростей були виявлені на низинних островах на півночі півострова, де спостерігався один із найінтенсивніших прогрівів в світі. Снігові водорості були менш помітні в більш холодних південних регіонах.

позеленілий сніг Антарктида
nature.com

Вчені раніше спостерігали збільшення зелених лишайників і мохів, але вони ростуть украй повільно в порівнянні з водоростями. У майбутньому вони також будуть вимірювати червоні і помаранчеві водорості і обчислювати, як присутність таких барвистих форм може вплинути на тепловідбивність снігу.

Нагадаємо, вчені показали нову кліматичну модель, за якої видно, що арктичний лід може зникнути за 30 років.

Залиште свій коментар

Вибір редакції