Антипригарний посуд загрожує безпліддям

Вчені виявили, що деякі хімікати, які зараз широко використовуються в побуті, можуть викликати проблеми із зачаттям.

Сковорода
Американські дослідники прийшли до висновку, що деякі з хімікатів, які широко поширені побуті сучасної людини, сприяють безпліддю у жінок.

Йдеться про перфторвуглеводні хімікатах, які використовуються у виробництві водо- і жировідштовхувальної харчової упаковки, сковорідок, одягу, килимових покриттів та інших предметів побуту.

Впродовж багатьох років пер фторвуглеводні, які дозволяють нам так ефективно боротися з брудом і жиром, вважалися абсолютно нешкідливими.

Проте зараз фахівці з університету Каліфорнії в Лос-Анджелесі вперше встановили взаємозв'язок між цими речовинами і жіночим безпліддям.

Цей висновок був зроблений на основі дослідження 1240 вагітних жінок в Данії. Учені вимірювали рівень двох найбільш поширених перфторвуглеводнів в їхній крові. Жінок також запитували про те, наскільки швидко їм вдалося завагітніти.

У результаті був виявлений взаємозв'язок між рівнем перфторвуглеводнів у крові і проблемами із заплідненням.

При цьому професор Йорн Олсен, який керував дослідженням, вважає, що парам, які намагаються зачати дитину, дуже складно уникнути контакту з перфторвуглеводнями.

"З цим особливо нічого і не зробиш, - каже він. – Від перфторвуглеводнів дуже складно позбавитися і вони залишаються в організмі дуже надовго. Імовірно, в майбутньому стане можливо знайти їм заміну".

Поки що не ясно, яким саме чином перфторвуглеводні впливають на людський організм.

Один з дослідників Чуньюань Фей каже, що жінки, найбільш схильні до контакту з перфторвуглеводнями, частіше скаржилися на нерегулярний менструальний цикл, що може свідчити про вплив хімікатів на гормони.

Британські учені наполягають на необхідності подальших досліджень для підтвердження зв'язку між наявністю цих з'єднань і безпліддям у жінок.

Читайте також:

Вчені з Південної Кореї навчилися клонувати дешевше і ефективніше

Японці розробили універсальну вакцину від грипу

Жіночий мозок не запрограмований на дієти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: