Антитіло до Covid-19 знайшли в одужалого від атипової пневмонії пацієнта 17 років тому

Дата публікації
Перегляди
8710
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Антитіло до Covid-19 знайшли в одужалого від атипової пневмонії пацієнта 17 років тому

Фото: Associated Press

"Коктейль" слабких антитіл разом із найсильнішим посилив нейтралізацію SARS-CoV-2.

Пацієнт, у якого був важкий гострий респіраторний синдром під час спалаху 2003 року, може допомогти вченим у пошуку методів боротьби з новим коронавірусом. У зразках його крові містилося антитіло, яке, ймовірно, може блокувати новий коронавірус. 

Про це пише Live Science.

Антитіла є частиною імунної відповіді організму на патогени. Це конкретне антитіло, яке дослідники називають S309, продемонструвало сильну здатність зв'язуватися і відключати "гострий білок" на SARS-CoV-2, який дозволяє вірусу проникати в клітини. 

Серед 25 досліджуваних зразків автори виявили кілька антитіл, які можуть зв'язуватися з SARS-CoV-2, серед яких S309 було "сильним" нейтралізаційним антитілом.

Коли дослідники об'єднали S309 з іншими антитілами, які мали більш слабку активність проти коронавірусу, цей "коктейль антитіл" ще більше посилив нейтралізацію SARS-CoV-2. За словами авторів, така "суміш" може бути використана як профілактичне лікування для людей з високим ризиком впливу COVID-19 або для лікування важких захворювань.

Дослідники вивчали цього пацієнта із такими антитілами з 2004 року і мали раніше ідентифіковані нейтралізувальні антитіла проти ГРВІ.

Це те, що дозволило нам рухатися так швидко в порівнянні з іншими групами.

співавтор дослідження,доцент кафедри біохімії в Медичній школі Університету Вашингтона Девід Віслер.

Оскільки дослідження проводилося на лабораторних чашах, потрібно набагато більше досліджень, щоб показати, чи буде антитіло ефективно протидіяти новому коронавірусу у людей. Vir Biotechnology швидко розробила антитіло для розробки і тестування, сподіваючись почати клінічне випробування на людях.

Очікується, що клінічні випробування двох препаратів, які є генно-інженерними версіями S309, почнуться вже влітку 2020 року.

Нагадаємо, американська біотехнологічна фірма Moderna повідомила про перспективні ранні результати перших клінічних випробувань експериментальної вакцини проти нового коронавірусу, проведених за участі невеликої кількості добровольців. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
8710
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація