Apple показала нову операційку iOS 8: чим вразили купертінівці

Apple показала нову операційку iOS 8: чим вразили купертінівці

Дизайн операційки майже не змінився, але iOS 8 все ж отримала нові продвинуті функції.

Компанія Apple на відкритті конференції WWDC 2014 традиційно представила нову мобільну платформу iOS 8. Серед її ключових оновлень - фітнес-платформа HealthKit, запуск розпізнавання пісень голосовою командою і більш зручний обмін повідомленнями і мультимедійним контентом.

iOS 8_1
The Verge
iOS 8
Як і очікувалося, кардинальних змін у дизайн мобільної платформи Apple вносити не стала - радикально зовнішній вигляд iOS вже змінився у сьомої версії. Проте в iOS 8 з'явилися кілька функцій, які компенсують попередні функціональні незручності системи.

Насамперед, це швидкий набір тексту QuickType - аналогічно функції Swype на смартфонах Galaxy і Word Flow Windows Phone 8.1. Користувач може відправляти через iMessages фотографії, відеоролики та голосові записи одним жестом "змахування" - причому, якщо одержувач їх не збереже, то через дві хвилини вони самознищаться.

iOS 8_2
The Verge
iOS 8
Як і очікувалося, Apple спробувала сфокусувати iOS 8 на функціях, що дозволяють стежити за здоров'ям і фізичною активністю. Раніше Apple прозоро натякнула на це, вмонтувавши в iPhone 5S і нові моделі iPad співпроцесор M7, що фіксує активність користувача.

Крім того, ряд ЗМІ повідомляв, що Apple запатентувала торгові марки Healthbook і HealthKit, назва яких безпосередньо стосується здоров'ю користувача.

В результаті в новій iOS 8 з'явилася вбудована платформа Healthkit і додаток Health. Програма може відслідковувати кількість кроків, пройдену дистанцію, витрачені калорії, тиск, пульс, рівень глюкози в крові та інші показники.

Додаток також може відправити вашому лікареві повідомлення, якщо якийсь із показників буде не в нормі. Платформа, в свою чергу, інтегрує дані з різних фітнес-додатків.

Схожу за можливостями платформу Sami 29 травня анонсувала компанія Samsung, а деякі з цих функцій підтримує вже існуючу програму S Health смартфонів корейської компанії. Але на тлі зростання інтересу до фітнес-браслетів і інших пристроїв популярність додатків для здорового способу життя буде тільки рости.

Ще однією функцією стало розпізнавання музики. Для цього Apple інтегрувала голосовий помічник Siri з популярним сервісом Shazam. В результаті користувач зможе питати у смартфона, яка пісня зараз грає, і Siri запустить розпізнавання через Shazam. У Siri з'явилося розпізнавання 22 нових мов, проте Apple не уточнила, яких.

У iOS 8 функція "Фотоархів iCloud" синхронізує фотографії на пристроях, а також забезпечує нові функції редагування фото - налаштування яскравості, контрастності, кольору тощоВсі правки і ефекти автоматично оновлюються на всіх пристроях користувача.

iOS 8_3
The Verge
iOS 8
У iOS 8 з'явилася функція "Сімейний доступ" - користувачі можуть обмінюватися планами в календарі, фотографіями і покупками контенту з iTunes, iBooks і App Store. Функцією можуть користуватися до шести членів сім'ї, а батьки можуть створювати Apple ID для дітей з функціями батьківського контролю.

iOS 8_6
The Verge
iOS 8
Apple не розголошувала строків випуску платформи, але користувачі можуть традиційно побачити фінальну версію восени цього року. iOS 8 буде доступна для iPhone 4S і старше, iPad 2 і старше, iPad mini і iPod Touch 5-го покоління і старше.

З моменту появи iPhone в 2007 році Apple реалізувала понад 500 мільйонів апаратів цієї лінійки, а з виходу iPad в 2010 році - понад 200 мільйонів планшетів різних версій.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів