Apple спростувало інформацію про стеження за користувачами: смартфони самі зберігають ці дані

Компанія Apple не підтвердила інформацію про стеження за переміщеннями власників смартфонів iPhone.

Представники Apple заявили, що компанія не веде "стеження" за переміщеннями власників смартфонів iPhone.

При цьому у заяві компанії одночасно визнається, що технічно така можливість частково передбачена програмним забезпеченням апаратів.

Компанія обіцяла виправити цю ситуацію протягом найближчих декількох тижнів у новій версії платформи iOS. Для цього буде скорочений обсяг бази даних і з'явиться можливість припинення збору даних при відключенні підтримки локаційних сервісів в налаштуваннях апарата.

"Ми не відстежуємо місце розташування ваших iPhone. Apple ніколи цим не займалася і не планує коли-небудь цим займатися", - підкреслюється в поширеній компанією офіційній заяві.

Однак, згідно з документом, кожний смартфон веде облік і зберігає дані про "точки кращого прийому бездротового зв'язку WiFi і розташування базових станцій". Дані можливості дозволяють смартфону "швидко і точно розрахувати своє місце розташування", стверджує компанія.

У заяві також особливо підкреслюється, що Apple не може визначити місцезнаходження власника телефону за даними про розташування стільникової вишки або хотспот.

Компанія Apple піддалася критиці після оприлюднення доповіді британських експертів у сфері безпеки комп'ютерних систем Аласдера Аллана й Піта Уорд. Вони встановили, що операційна система Apple iOS 4.x для iPhone і iPad протоколює просторові координати користувача зі смартфоном, а також час, коли користувач був у тому чи іншому місці. Дані передавалися на комп'ютер, коли iPhone або iPad синхронізуватися з пристроєм.

Згідно з отриманими дослідниками даними, пристрої отримують дані про координати користувача від приймачів GPS і базових станцій мобільного зв'язку і зберігають журнал відвіданих користувачем місць.

Пізніше експерти, правда, уточнили, що ця "особливість" мобільних пристроїв Apple є, швидше за все, різновидом помилки при проектуванні програмного забезпечення, ніж проявом якихось зловмисних функцій "яблучних" пристроїв.

Читайте також:

iPhone і iPad викрили у шпигуванні за своїми власниками

Apple розробляє "розумний" телевізор на зразок iPad

iPhone може замінити звичайні фотоапарати

ВідеоiPhone і iPad викрили у шпигуванні за своїми власниками

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: