Аральське море перетвориться на гірко-солону калюжу

Дослідники визначили, що швидкість висихання складе приблизно 0,5-1 метра на рік.

Учені з російського Інституту океанології РАН оголосили, що висихання Аралу в найближчі роки триватиме.

Дослідники визначили, що швидкість висихання складе приблизно 0,5-1 метра на рік. В даний час у воді зростає вміст сірководню і солі. За даними вчених, приблизно через 50 років "море прийме вигляд остаточного гірко-солоного водоймища, який стабілізується підземними або залишковими річковими стоками".

Дані результати були отримані за результатами спостережень, які систематично ведуться в регіоні з 2002 року. В цілому за цей час були організовані 10 експедицій для дослідження Аралу.

На думку дослідників, однак, ситуація не така погана, як могла б бути. Спорудження Казахстаном спеціальної 17-кілометрової дамби дозволило відновити в деяких регіонах якість води, а також налагодити рибальство. У рамках подальших заходів для нормалізації ситуації називається оптимізація витрат води в регіоні.

До 60-х років минулого століття Арал був четвертим за величиною озером у світі. Після початку інтенсивного забору води з Амудар'ї і Сирдар'ї, які живлять озеро, почалося стрімке обміління Аральського моря. За розрахунками фахівців, врятувати озеро вже неможливо. Навіть якщо відмовитися від забору води повністю, море повернеться на колишнє місце не раніше, ніж через 200 років.

Читайте також:

Кременчуцьке море може вийти з берегів

У Чорне море розлили соняшникову олію

Мертве море швидко висихає

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: