Ім'я Сенахт-ан-Ра зустрічалося всього в трьох документах, в яких навіть не згадувалося, що він був фараоном.
Єгиптологи з Національного центру наукових досліджень Франції (CNRS) під час розкопок в храмі Птаха, частини комплексу Карнак, розташованого на східному березі Луксора в Єгипті, знайшли двері з вапняку.
Пізніше з'ясувалося, що знахідка належала адміністративному спорудженню часів правління сімнадцятої династії фараонів (1634-1543 до нашої ери).
На поверхні двометрової плити вагою в тонну вчені побачили ієрогліфи. Стародавні символи повідомляли, що споруда була присвячена богу Ра.
Читайте: Знайдено найдавнішу астрологічну таблицю для визначення долі
Вони також розповіли, що указ побудувати споруду віддав фараон Сенахт-ан-Ра (Senakht-en-Re).
Раніше історики зустрічали це ім'я тільки в трьох документах, складених через одне-два століття після правління фараона.
Проте в них поряд з ім'ям не було згадки високого титулу. Також не були знайдені ні могила правителя, ні пам'ятники, присвячені йому.
Тепер же Сенахт-ан-Ра (варіації Секенен-Ра, Сенахт-нра, Сенахтенра) з упевненістю можна внести в список древніх царів Єгипту, зазначають науковці.
Вони також визначили, що монументальні ворота побудовані з блоків вапняку, доставлених в Луксор з міста Тора (сучасного Хелуана), розташованого на південь від Каїра.
Зазначимо, дослідники планують продовжити розкопки в храмовому комплексі Карнак. Фахівці вважають, що він таїть в собі ще чимало секретів давнини.