Археологи почали наймасштабніше дослідження місця народження Будди

В Непалі археологи взялися за дослідження однієї з головних буддійських святинь, місце народження Будди Гаутами.

Міжнародна група археологів взялися за масштабне дослідження комплексу Лумбіні в Непалі - однієї з головних буддійських святинь, місце народження Будди Гаутами. Як йдеться в повідомленні ЮНЕСКО, саме ця організація координує проект, а фінансується він з державного бюджету Японії. Передбачається, що дослідження триватимуть три роки. Керує роботами професор Робін Конінг з британського Даремського університету.

У ході досліджень передбачається, зокрема, уточнити датування найдавніших споруд на території Лумбіні, на яких, у свою чергу, ґрунтуються датування життя Будди Гаутами (за різними версіями, VI або V століття до нашої ери).

Центральною спорудою Лумбіні є так звана колона Ашоки, встановлена на згадку про паломництво першого буддійського правителя Індії (III століття до нашої ери). Вона була виявлена в 1896 році. Головним храмом комплексу вважається Майя-Деві, що присвячений матері Будди Гаутами. На його території у 1996 році був знайдений камінь, який, імовірно, відзначає точне місце, де Гаутама з'явився на світ. Власні храми на території комплексу побудували буддійські громади з різних країн, від Камбоджі до Німеччини. У 1997 році комплекс був внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Вважається, що Сіддхартха Гаутама, що народився в садах Лумбіні, був сином глави клану Шакья і до 29 років жив у тих місцях, купаючись у розкоші і навіть не знаючи про те, що на світі існує старість і хвороби. Випадкова зустріч зі старим так потрясла його, що він залишив палац, став мандрівним аскетом і врешті-решт досяг просвітлення і став Буддою (Прокинувся). Вчення Будди Гаутами про Середній шлях лягло в основу буддизму.

Читайте також:

У Тибеті інтронізовано живого Будду

У Тибеті обрали перевтілення Будди за підтримки Компартії Китаю

У Непалі побачили реінкарнацію Будди (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: