Археологи знайшли унікальний саркофаг. Знахідка шокувала своїм вмістом

Науковці розповіли про неймовірну знахідку в Єгипті.

Археологи знайшли унікальний саркофаг. Знахідка шокувала своїм вмістом

© University of Milan

Під час розкопок давнього міста Асуані (Єгипет) археологи знайшли шматочки кришки саркофага, які були прикрашені барвистим обличчям леопарда. Тільки зараз науковці опублікували цифрову реконструкцію фрагмента художнього твору, який знайшли в некрополі, в якому 300 гробниць, що датується VII століттям до н.е. Про це повідомляє Міланський університет.

На зображенні видно більшу частину очей великого кота. Коли кришка опиралася на саркофаг, голова леопарда була на рівні голови мумії всередині.

© University of Milan

У давньоєгипетському суспільстві леопарди символізували рішучість і силу, тому малюнок тварини в гробниці, ймовірно, мав зміцнити дух нещодавно померлого та допомогти у подорожі до землі мертвих.

Некрополь, в якому розміщувався саркофаг леопарда, використовувався приблизно 1000 років - до четвертого століття нашої ери - і розкопки проводилися міжнародною командою експертів з Єгипетсько-італійської місії у Західному Асуані.

© University of Milan

В інших гробницях загалом було 35 мумій та низка похоронних предметів, таких як горщики з бітумом для муміфікації, поховальні маски, постільна білизна, папірус та їжа для подорожі в потойбічне життя.

"Ми зробили це відкриття в кінці січня 2019 року, але щойно закінчили "віртуальну "реставрацію фрагмента", - розповіла Патриція П'яацентіні, директорка розкопок Єгипетсько-італійської місії в Західному Асуані.

Поруч з гробницею зберігалася ще одна цікава знахідка: миска з рослинним матеріалом, що виявився кедровими горіхами. Хоча горіхи не були рідними для регіону, але, як відомо, вони використовувались кухарями в Олександрії, згідно з римською кулінарною книжкою під назвою "Апіцій", яка була укладена ще в першому столітті нашої ери.

Один з рецептів описував яйця з м'яким відваром у соусі, приготованому з кедрових горіхів, меленого перцю, меду та пасти з анчоусів, згідно з перекладом, який з’явився у книжці "Навколо римського столу: Їжа та бенкет у Стародавньому Римі" (Університет Чикаго Книги з преси, 2005).

© University of Milan

"Ми уявляємо, що людям, похованим у гробниці Асуану, дуже подобалось це рідкісне насіння - настільки, що їхні родичі поставили миску поруч із померлим, щоб вони могли б харчуватися ним цілу вічність", - зазначила Піацентіні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у місті Гіппос в Ізраїлі археологи проводили розкопки стародавнього міста та знайшли 1500-річну мозаїку, на якій зображена розповідь з Біблії, коли Ісус Христос нагодував 5 тисяч людей невеликою кількістю їжі. 

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie