Археологи знайшли в Єрусалимі сліди вавилонського завоювання, описаного в Біблії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вважається, що вавилонський полон поклав початок утворенню єврейської діаспори.

Археологи під час розкопок на горі Сіон в Єрусалимі виявили свідоцтва вавилонського завоювання міста у 587- 586 роках до н.е., що підтверджують біблійний опис подій.

Про це повідомляє CNN.

Такі висновки вчені зробили, знайшовши відкладення попелу, наконечники стріл і коштовний ювелірний виріб.

Як пояснив Шимон Гібсон, один з керівників археологічного проекту "Гора Сіон", рідкісний ювелірний виріб - це перша знайдена археологами на цьому місці ознака "еліт", що підтверджує біблійні описи багатства Єрусалиму до завоювання.

Знахідки з гори Сіон_2
Mt Zion Archaeological Expedition/Rafi Lewis

Гібсон зазначив, що ювелірні прикраси – рідкісна знахідка на місцях зіткнень, адже воїни зазвичай грабували коштовності та розплавляли їх. Це "явна ознака багатства жителів міста під час облоги", сказав він.

Історик сказав, що знайдені предмети поодинці не є переконливим доказом вавилонського завоювання, а от їхнє унікальне поєднання дослідники вважають безпосереднім доказом.

Так, наприклад прошарок попелу може означати безліч різних речей, пояснює Гібсон, від відкладень з печей до місць спалення сміття.

"Однак у цьому випадку поєднання попелястого шару, повного артефактів у купі з специфічно оздобленими наконечниками стріл вказує на розгром та руйнування. Ніхто просто так не залишає золотих прикрас, і ні в кого немає наконечників стріл в побутових відходах", - каже Гібсон.

Так, археологи знайшли наконечники стріл, відомі як скіфські. Такими користовувалися вавілонські воїни.

Знахідки з гори Сіон_1
Mt Zion Archaeological Expedition/Rafi Lewis

Окрім цього, глиняні знахідки, як-от уламки посуду, та інші предмети домашнього вжитку допомогли команді датувати відкриття.

Вважається, що Ієрусалим взяв вавилонський цар Навуходоносор II після тривалої осади, через що велика кількість людей загинула а частина міста була зруйнована – включно з Першим Храмом Соломона. Окрім цього, примусове переселення десятків тисяч євреїв під час вавилонського полону поклало початок утворенню єврейської діаспори.

Нагадаємо, історики з Університету Хайфи кажуть, що знайшли портрет Ісуса Христа на стелі давньої хрестильні на півдні Ізраїлю. Суперечки щодо зовнішності Ісуса не вщухають вже не перше століття. Цього разу вчені наполягають, що він був кучерявим та довгоносим.

ВідеоУ Львові розпочали реставрувати найменшу у світі Біблію

Її розміри всього п'ять з половиною на три з половиною сантиметри. Видане святе письмо у 18 столітті і, за словами зберігачів, таких у світі лише з десяток, в Україні це єдиний екземпляр.

У Львові розпочали реставрувати найменшу у світі Біблію

Залиште свій коментар

Вибір редакції