Армія оборони Ізраїлю представила протитанковий "сюрприз" для арабів

Створення нового виду ракет роками трималося в суворій таємниці. Прес-служба Армії оборони Ізраїлю вперше підтвердила наявність цього виду зброї тиждень тому.

 Армія оборони Ізраїлю представила широкій публіці зброю, існування якої довгі роки трималося в секреті і повинно було стати сюрпризом для арабських армій у разі війни.

Керована протитанкова ракета Spike NLOS виробництва концерну "Рафаель" є останнім нащадком у великому сімействі ракет Spike, що стоять на озброєнні багатьох країн світу, включаючи Чилі, Колумбію, Хорватію, Еквадор, Фінляндію, Францію, Німеччину, Італію, Нідерланди, Перу, Польщі, Румунії, Сінгапур , Словенію, Іспанію і Туреччину.

Однак, на відміну від своїх попередників Spike NLOS (Non Line Of Sight), створений кілька років тому, не виставлявся на збройових салонах і довгий час не вводився навіть в арсенал "Цахала". Прес-служба Армії оборони Ізраїлю вперше підтвердила наявність цього виду зброї тиждень тому.

Ізраїльська преса звертає увагу, що існування цієї протитанкової ракети довгий час було секретом і для США. Американці дізналися про нього лише завдяки кадрам із супутників.

У "ЦАХАЛі" про секретну зброю, яка одержала назву "Тамуз", знали лічені офіцери. Вперше воно було випробувано в бойових умовах в 2006 році в ході Другої Ліванської війни, коли оператори "Тамуз" намагалися знищити за допомогою ракет групи бойовиків "Хезболли". Пізніше було вирішено розмістити розрахунки "Тамуз" на кордоні з сектором Газа.

На міжнародному ринку перші повідомлення про нові ракеті з'явилися тільки в кінці 2009 року, на збройовій виставці в Сінгапурі. Пізніше спеціалізовані видання повідомляли окремі подробиці про ракету, однак ніяких відомостей про те, що вона знаходиться на озброєнні "Цахала", опубліковано не було.

Тепер же газети припускають, що зняти з "Тамуз" гриф секретності вирішили у зв'язку зі створенням більш сучасних систем та з метою зацікавити призовників.

Протитанкова ракета Spike NLOS ("Тамуз"). Тактико-технічні дані

Spike NLOS - багатоцільова мультиплатформенна електрооптична ракетна система. Абревіатура NLOS розшифровується як Non Line Of Sight ("Поза межами видимості"). Система може бути встановлена на сухопутних, повітряних і морських платформах без особливих додаткових витрат.

Ефективний радіус дії ракети - 25 кілометрів. Вага ракети в упаковці - 71 кілограм. Ракета відрізняється легкістю і дешевизною в обслуговуванні і експлуатації.

Ракети можуть поставлятися з різними версіями боєголовок - кумулятивними, осколковими, розумними багатофункціональними (PBF і PBF / F). Може наводитися за допомогою супутника або БПЛА, має власну систему фіксації мішені та дистанційне керування.

Читайте також:

Пентагон зізнався, скільки США заробили на продажу зброї

З усіх країн НАТО лише шість фінансують оборону на належному рівні

США вирішили знищити найпотужнішу зброю

Росія відмовилася озброювати Іран на догоду ООН

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: