Астрофізики зобразили "криве дзеркало" Всесвіту навколо чорної діри

Учені показали, що представляв би собою видимий Всесвіт, якби спостерігач перебував безпосередньо перед так званою чорною дірою.

всесвіт_2
Daily Mail
Вчені з Інституту астрофізики в Парижі за допомогою комп'ютерної графіки зобразили, що представляв би собою видимий Всесвіт, якби спостерігач перебував безпосередньо перед так званою чорною дірою.

Перед ним постала би неймовірно дивна і лякаюча картина, вирішили вони.

Відповідно до теорії, чорні дірки - це просторово-часові області величезної маси і неймовірною щільності матерії. Вони мають настільки сильну гравітацію, що захоплюють у свою пастку все, що знаходиться на критичній відстані, включаючи кванти світла.

Об'єкт, що потрапив в чорну діру, в тому числі світло, назад вже не повернеться. Саме тому такі "космічні пастки" отримали свою назву - поглинаюче світло, вони не повертають його і не випускають власне, залишаючись абсолютно невидимими (чорними) у Всесвіті.

На створеному комп'ютером зображенні, чорна діра як якийсь примітивний круглий об'єкт відповідного виду поміщений в центр. Те, що знаходиться навколо, на перший погляд є вже звичною картиною глибокого космосу з міріадами зірок і галактик.

Насправді ж при уважному розгляді виявляється, що вся картина - це досить дивне подвійне спотворення, викликане тим, що світло Всесвіту, що притягується найпотужнішою гравітацією чорної діри, наче вигинається навколо неї.

Таким чином, крім частини неба, яка є безпосередньо біля "космопастки", ми бачимо його "дзеркальне відображення". Причому охоплює воно набагато більшу область, хоча за масштабом набагато менше.

Для простоти розуміння, це можна порівняти з людським оком. Зіниця в центрі - чорна діра. Білок - це видима невелика частина неба, в якому ця діра розташована. А райдужна оболонка навколо зіниці - це зменшене зображення всього неба цілком, яке включає і ту саму невелику видиму область з чорною дірою.

Відповідно, об'єкти, розташовані навколо цього "дзеркала", мають власне відображення в "дзеркалі", але набагато дрібніше. На збільшеній комп'ютерній картинці помітні два ідентичних, але різних за розміром зображення галактики Мала Магелланова Хмара, найяскравіших зірок Центавра і Південного Хреста.

Також на великому зображенні видно лише малу частину спіралі Чумацького Шляху, проте в "дзеркалі" навколо чорної діри "відображена" вся Галактика цілком.

Чорні діри, як і антиматерія, і "божественна частка", представляють одну з головних загадок сучасної астрофізики. Одним з теоретиків чорних дір є відомий британський учений Стівен Хокінг.

Нагадаємо, випромінювання чорних дірок нещодавно було вперше отримано в лабораторії групою італійських вчених.

Читайте також:

Вчені довели випромінювання чорної діри

Астрономи сфотографували зіткнення чорних дірок

Фізики помістили Всесвіт всередину чорної діри

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: