Астрофізики підрахували розмір надмасивної чорної діри в центрі нашої галактики

Надмасивна чорна діра Стрілець А* розташована на відстані 25900 світлових років.

Астрономи з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики (США) виміряли надмасивну чорну діру в центрі Чумацького шляху. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на N+1.

У центрі нашої галактики розташована надмасивна чорна діра Стрілець А*. Її маса становить приблизно 4 млн сонячних мас. Крім того, чорна діра - доволі тьмяний об'єкт.

Надмасивна чорна діра Стрілець А* розташована на відстані 25900 світлових років і оповита газопиловими хмарами, що поглинають оптичне випромінювання. Проте в радіо, мікрохвильовому, інфрачервоному та рентгенівському діапазоні чорну діру можна побачити.

Так, використовуючи мережу радіотелескопів, учені змогли дізнатися нові характеристики надмасивної чорної діри. За їхніми розрахунками, радіовипромінювання виходить з області простору, розміром всього 1,2 астрономічної одиниці. Зазначимо, середня відстань від Землі до Сонця становить одну астрономічну одиницю. Своєю чергою, гравітаційний радіус надмасивної діри виявився в 10 разів менше.

Крім того, вчені стверджують, що випромінювання виходить від гарячих електронів у внутрішніх частинах акреційного потоку, однак для підтвердження цієї теорії необхідні більш детальні спостереження.

Нагадаємо, раніше вчені удруге зафіксували гравітаційні хвилі від чорних дір. Гравітаційні хвилі, як з'ясували науковці, виникли в результаті злиття пари чорних дір, кожна з яких у 14 і 8 разів важче Сонця. Це призвело до утворення масивного об'єкта, який важче Сонця в 21 раз і вивільнення енергії у формі гравітаційних хвиль, еквівалентній одній сонячної маси.

Вчені показали гравітаційні хвилі, що наблизять людство до розуміння всесвіту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: