Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Астрономи-аматори зафіксували важливий для науки спалах навколо Юпітера

Наразі вчені вивчають розмір об'єкта, що врізався у планету, порівнюючи цей спалах зі спалахами навколо Юпітера минулих років.

Два астрономи-аматори, що живуть у різних частинах світу, зняли на відео зіткнення космічного об'єкта з Юпітером. Поки що невідомо, був це астероїд чи комета. Про це повідомляє Mashable.

На відео Джона МакКеона та Герріта Кернбауера, знятих 17 березня, видно, як якийсь об'єкт врізається в планету з правого боку. Через це виникає невеликий спалах над Юпітером, що невдовзі зникає.

Юпітер – найбільша планета Сонячної системи. Вона часто зазнає бомбардувань з боку космічних об'єктів. Дослідники зафіксували щонайменше 5 ударів об'єктами по Юпітеру з 1994 року.

Наявність відео дає професійним дослідникам достатньо доказів, аби вважати, що Юпітер знову став місцем космічного зіткнення.

Наразі вчені вивчають розмір об'єкта, що врізався у планету, порівнюючи цей спалах зі спалахами навколо Юпітера минулих років.

Юпітер, об'єкт, спалах
Mashable

"Астрономи-аматори роблять фундаментальний внесок у дослідження астрономії, і це недавнє спостереження впливу [об'єкта, що врізався] на Юпітер є прекрасним доказом ", - сказала Емілі Лакдавалла, головний редактор журналу Planetary Society.

"Професійні астрономи мають обмежений час на великих телескопах, тобто, вони можуть робити детальні спостереження, але не можуть довго стежити за однією точкою в небі; час на великих телескопах просто занадто цінний", - додала вона.

Нагадаємо, нещодавно вчені запідозрили існування екзопланети в Сонячній системі. Планета розташована від Сонця на максимальній відстані 600-1200 астрономічних одиниць.

Залиште свій коментар

Вибір редакції