Астрономи показали зображення магнітних полів чорної діри M87

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Астрономи показали зображення магнітних полів чорної діри M87

Фото: phys.org

Струмені плазми виходять з ядра на дуже високій швидкості і здатні поширюватися щонайменше на 5000 світлових років.

Дослідники проєкту Телескопа горизонту подій раніше отримали зображення чорної діри в центрі галактики Мессьє-87. Тепер вони змогли відобразити магнітні поля навколо об'єкта.

Як пише Phys.org, майже два роки тому вчені зафіксували чорну діру в галактиці M87. Тепер вони змогли збільшити чіткість цього зображення і наблизитися до розуміння того, як з'являються джети - величезні струмені плазми, що вилітають з чорних дір на близькосвітлових швидкостях.

Астрофізики виявили, що значна частина світла, що випускається речовиною навколо М87, поляризована. Світло стає поляризованим, коли проходить через певні фільтри, такі як лінзи поляризованих сонцезахисних окулярів, або при генерації в середовищі з сильними магнітними полями. Відомо, що поляризовані сонцезахисні окуляри здатні поліпшити видимість, зменшуючи відблиски від яскравих поверхонь.

Цей же ефект збільшення гостроти працює і на астрономічних масштабах. Астрономи змогли отримати більш детальне зображення околиць чорної діри, спостерігаючи, як поляризується світло, що виходить від них. Зокрема, поляризація дозволяє астрономам бачити лінії магнітного поля поблизу горизонту подій. 

Яскраві струмені плазми - джети, - які виходять з ядра М87 на дуже високій швидкості і здатні поширюватися щонайменше на 5000 світлових років від нього, є одним з найбільш загадкових явищ. Велика частина матерії, що знаходиться близько до горизонту подій, падає в чорну діру. Однак деякі атоми і молекули вислизають від гравітаційного тяжіння об'єкта за кілька миттєвостей до захоплення і несуться далеко в космос у вигляді джетів.

Фото: phys.org

Нагадаємо, що у пустелі Сахара знайшли фрагмент протопланети: він старший, ніж Земля. Дослідники називають метеорит дивовижною "капсулою часу", яка відрізняється від інших груп астероїдів і не схожа на жоден із фрагментів, виявлених до цього. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація