Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Астрономи розпланували свої дослідження на трильйон років вперед

Деякі видимі сьогодні характеристики космосу зникнуть, тому астономи майбутнього вже не зможуть вивчати ранні етапи еволюції Всесвіту.

У майбутньому астрономи не зможуть вивчати ранні етапи еволюції Всесвіту і, зокрема, Великий вибух так, як це роблять сучасні вчені, оскільки деякі видимі сьогодні характеристики космосу зникнуть. Про це заявили автори роботи, опублікованої в журналі Journal of Cosmology and Astroparticle Physics.

Вчені запропонували спосіб досліджувати Великий вибух іншими методами.

Сьогодні одним з основних джерел інформації про молодий Всесвіт є так зване мікрохвильове фонове, або реліктове випромінювання, що подорожує космічним простором практично з моменту Великого вибуху. Однак з часом велика частина цього випромінювання розсіється, і, крім того, його частота настільки зрушиться в довгохвильову область спектра через ефект Допплера, що спостерігати реліктове випромінювання стане неможливо.

Ще один спосіб вивчати минуле Всесвіту - це спостереження віддалених галактик. Але через трильйон років (саме такий період розглядали автори нової роботи) через розширення Всесвіту ці галактики також стануть недоступними астрономам майбутнього.

Автори нової роботи описали спосіб, який залишиться доступний ученим. Він заснований на дослідженні так званих гіпершвидкісних зірок. Такі світила утворюються, коли система з двох зірок підходить надто близько до надмасивної чорної діри в центрі галактики, і гравітація діри затягує одного компаньйона системи всередину, а другого, навпаки, відкидає від себе зі швидкістю близько 1,6 мільйона кілометрів на годину.

З часом такі зірки будуть додатково прискорюватися за рахунок розширення Всесвіту.
Вимірюючи швидкість їх руху, фахівці зможуть визначити параметри розширення Всесвіту, а з цих даних, у свою чергу, можна зробити висновки про стан космічного простору в перші миті після Великого вибуху.

Як зазначається, нова робота носить, швидше, теоретичний характер, тому що через трильйон років, по-перше, згасне Сонце, а по-друге, Чумацький Шлях зіткнеться із сусідньою галактикою під назвою Туманність Андромеди. Чи переживе людство ці процеси, невідомо.

Читайте також:

Вчені припустили, що на планетах усередині чорних дір є життя

Астрономи зафіксували загадковий надпотужний вибух, що стався 4 млрд роки тому

Розкрита таємниця походження життя на Землі: всі люди - інопланетяни

Залиште свій коментар

Вибір редакції