Астрономи сфотографували галактику-аналог Чумацького шляху

Детальне фото дозволило виділити особливості, характерні для спіральних галактик - величезні рукави, щільне і витягнуте ядро, пиловий диск та галактику-компаньона.

Астрономи Чилійській обсерваторії сфотографували галактику, дуже схожу на Чумацький шлях. Детальне зображення спіральної галактики NGC 6744 було отримано за допомогою ширококутної камери двометрового телескопу обсерваторії.

Зафіксована на знімках галактика віддалена від нас на 30 млн світових років і знаходиться у сузір'ї Павлина.

NGC 6744 орієнтована таким чином, що із Землі її можна сфотографувати анфас. Це дозволяє розглянути всі особливост структури, характерні для спіральних галактик: величезні рукави, щільне і витягнуте ядро, пиловий диск. Все це нагадує астрономам будову Чумацького шляху.

Як і наша галактика, NGC 6744 також має близького компаньйона - галактику NGC 6744, яка нагадала астрономам сусідні з нами Магелланові хмари. Щільні спіральних рукавів є регіонами активного зореутворення, які видно на знімку в червоному кольорі.

Однак між Чумацьким шляхом і NGC 6744 є й відмінності, і одна з них полягає в розмірах. Так, NGC 6744, відкрита ще в 1826 році, в два рази більше нашої галактики, вона має в діаметрі 200 тисяч світлових років.

Сфотографований об'єкт - одна з найбільших і близьких до нас спіральних галактик. Її яскравість відповідає яскравості 60 мільярдів Сонць, проте її світло майже рівномірно розподілено по великій частині неба розміром у дві третини повного Місяця.

Відзначимо, що NGC 6744 - один з найбільш примітних об'єктів південного неба, який можна побачити в аматорський телескоп як світлий овал з яскравим центром.

Читайте також:

Астроном зняв унікальну повну панораму зоряного неба

Виявлено кілька гігантських планет, які вільно "подорожують" галактикою

Поблизу Чумацького Шляху відбувається зіткнення стародавніх галактик

У нашій Галактиці знайдено гігантську пилову хмару

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: