Астрономи сфотографували космічну пожежу

Південна європейська обсерваторія ESO опублікувала нові фотографії сповненої молодих зірок туманності Полум'я.

Астрономи опублікували нові фотографії туманності Полум'я, відомої також як NGC 2024.

Туманність розташована на відстані приблизно 3000 світлових років від Землі в сузір'ї Оріон. Її незвичайне свічення обумовлене великою кількістю молодих зірок, які постійно народжуються в даному регіоні. В центрі добре помітна темна пилова структура, яка затуляє свічення.

Для отримання знімків учені використовували дані, зібрані 1,5-метровим телескопом в Чилі. Отримані фотографії є результатом комбінації зображень об'єкту в різних діапазонах, зокрема в інфрачервоному.

Нещодавно Південна європейська обсерваторія ESO завершила проект Gigagalaxy Zoom. В його рамках були опубліковані фотографії туманності Лагуна, панорамний огляд Чумацького Шляху, а також фотографія центральної частини Галактики. Вихід проекту був приурочений до Міжнародного року астрономії, який відзначається в 2009 році.

Тим часом Національному космічному агентству США NASA вдалося сфотографувати найбільшу космічну аварію – зіткнення галактик. У зіткненні брали участь чотири галактики, скупчення яких знаходиться на відстані 280 мільйонів світлових років від Землі.

Читайте також:

NASA сфотографувало коралового птеродактиля над океаном

Туманність Андромеди виявилася галактикою-"канібалом"

Телескоп NASA побачив галактику у формі ока

Астрономи знайшли найвіддаленіше місце у Всесвіті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: