Астрономи сфотографували найбільшу космічну аварію

Вченим вдалося сфотографувати найбільше зіткнення галактик на відстані 280 млн світлових років від Землі.

Астрономи сфотографували велике галактичне зіткнення, в якому брали участь чотири скупчення.

Дані зображення є результатом композиції декількох фотографій у псевдокольорах, зроблених в різних діапазонах електромагнітного випромінювання.

У зборі фотографій для створення зображення брало участь декілька телескопів. Так, в оптичному діапазоні зіткнення галактик спостерігалося за допомогою розташованого на Гавайських островах CFHT. Рентгенівське випромінювання реєструвалося за допомогою орбітальної обсерваторії Сhandra.

На фото зображені галактики NGC 7317, NGC 7318a, NGC 7318b і NGC 7319. Окрім цього на задньому фоні є галактика NGC 7320, яка не входить до даної групи і в зіткненні участі не брала. Скупчення галактик розташовується на відстані 280 мільйонів світлових років від Землі.

NGC 7318b проходить через останні три галактики зі швидкістю близько 3 мільйонів кілометрів на годину. Це рух породжує в міжзоряному середовищі ударні хвилі. В результаті газ і пил, що наповнюють галактики, світяться в рентгенівському діапазоні. Рентгенівське випромінювання представлене на ілюстрації синім кольором.

Дослідники передбачають, що, принаймні, за частину рентгенівського випромінювання несуть відповідальність подвійні системи, які повинні були утворитися в місцях зіткнень у великій кількості. У деяких з цих систем один з компаньйонів - нейтронна зірка, яка краде матерію в свого рентгенівському діапазоні.

Зіткнення галактик є досить звичайною справою. Так, "всього" два мільярди років тому Чумацький Шлях зіткнувся з одним зі своїх сусідів. А зовсім нещодавно астрономам вдалося зареєструвати масштабне зіткнення. На відстані приблизно 5,4 мільярда світлових років від Землі телескопи зареєстрували "аварію", в яку потрапили не окремі галактики, а їх скупчення.

Читайте також:

В липні на Землю впадуть загублені в космосі інструменти

Астрофізики відкрили порушення закону Ньютона в Сонячній системі

США відтворили бомбардувальник, з яким Гітлер сподівався виграти війну

Вчені відкрили океан під поверхнею супутника Сатурна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: