Астрономи сфотографували смерть зірки

Телескоп "Хаббл" сфотографував хмару газу, яку скинула зірка перед тим, як померти. Після цього вона може перетворитися на білого карлика.

Орбітальний телескоп "Хаббл" сфотографував те, що залишилося від умираючої зірки.

Планетарна туманність NGC 6210 - хмара газу, скинута вмираючої зіркою, - розташована в сузір'ї Геркулеса і віддалена від Землі на відстань 6,5 тисяч світлових років.

Оптика приладу дозволила астрономам одержати зображення внутрішньої частини туманності з дуже високим ступенем деталізації.

Планетарні туманності утворюються, коли зірки, що нагадують наше Сонце, досягають завершальних стадій свого життя. Після скидання газових оболонок таке світило нерідко перетворюється на білого карлика - саме такий об'єкт знаходиться в центральній частині туманності NGC 6210.

Зазвичай планетарні туманності мають округлу форму, проте в деяких випадках вона може бути досить незвичайною. Наприклад, нещодавно астрономам вдалося сфотографувати планетарні туманності, що нагадують вмираючу птицю і гігантську двійку.

Нагадаємо, в серпні телескоп "Хаббл" зробив знімок незвичайної туманності, яка увінчана "бумерангом". Зараз вона вивчена не дуже добре - так, вчені не можуть однозначно пояснити, з чим пов'язано світіння туманності.

Природа яскравого "бумеранга" зрозуміла ще менше. За однією з версій, він є результатом взаємодії молодої зірки, що рухається з величезною швидкістю, і газопилової хмари.

Читайте також:

Астрономи знайшли гігантське віддалене скупчення галактик

Астрономи опубліковали унікальний 3D-ролик прольоту через туманність

NASA дало старт безпрецедентній експедиції до Сонця

Вчені знайшли нову сонячну систему

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: