Астрономи сфотографували зіткнення чорних дірок

Чорні діри - це регіони простору, де гравітація настільки сильна, що навіть світло не в змозі їх залишити.

Астрономи NASA опублікували знімки ядра галактики NGC 6240, на яких добре видно дві яскраві точки - надмасивні чорні дірки, розташовані на відстані 3000 світлових років одна від одної. Знімки та їх опис доступні на сайті Американського космічного агентства. Фотографію у високому розширенні можна переглянути тут.

Чорні діри - це регіони простору, де гравітація настільки сильна, що навіть світло не в змозі їх залишити. З цього, зокрема, випливає, що безпосередньо побачити чорну діру неможливо. Однак матерія навколо дірки випускає електромагнітне випромінювання, розганяючись перед падінням на компактний об'єкт. У результаті активні чорні дірки з землі представляються як джерела електромагнітного випромінювання з особливими характеристиками спектру.

Галактика NGC 6240, яку вивчали астрономи, розташовується в сузір'ї Змієносця на відстані приблизно 400 мільйонів світлових років від Землі. Раніше дослідникам вже було відомо, що вона утворилася в результаті злиття двох галактик. У 2008 році "Хаббл" сфотографував NGC 6240 в оптичному діапазоні. Науковці використовували ці фотографії, наклавши на них результати спостережень телескопом Chandra даного зоряного скупчення в рентгенівському діапазоні.

Вчені вважають, що процес злиття двох чорних дір, що почався 30 мільйонів років тому, має завершитися через декілька сотень мільйонів років. Астрофізики відзначають, що галактика NGC 6240 є відмінним кандидатом для вивчення питань динаміки злиття зоряних скупчень.

Зовсім недавно астрономи Європейської південної обсерваторії опублікували знімки туманності Полум'я, відомої також як NGC 2024. Туманність розташовується на відстані приблизно 3000 світлових років від Землі в сузір'ї Оріон. Її світло обумовлено великою кількістю молодих зірок, які постійно народжуються в даному регіоні.

Читайте також:

Вчені показали чорну діру зсередини

У космосі помітили дві танцюючі "чорні діри"

Вчені змоделювали чорну діру

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: