Астрономи склали карту населеності Чумацького Шляху

Вчені склали карту регіонів Чумацького Шляху, які теоретично придатні для формування життя.

Група дослідників із США та Канади опублікувала карту придатних для формування життя зон Чумацького Шляху. Стаття вчених прийнята до публікації в журналі Astrobiology.

Згідно сучасним уявленням, придатна для проживання зона галактики (Galactic Habitable Zone - GHZ) визначається як регіон, де достатньо важких елементів для формування планет з одного боку, і який не піддається дії космічних катаклізмів з іншого. Головними подібними катаклізмами, на думку вчених, є вибухи наднових, які легко можуть "стерилізувати" цілу планету.

У рамках дослідження вчені побудували комп'ютерну модель процесів формування зірок, а також наднових типу Ia (білі карлики в подвійних системах, які крадуть матерію у сусіда) і II (вибух зірки масою понад 8 сонячних). В результаті астрофізикам вдалося позначити регіони Чумацького Шляху, які в теорії придатні для проживання.

Крім цього вчені встановили, що навколо як мінімум 1,5% усіх зірок в галактиці (тобто приблизно 4,5 мільярда зірок) в різний час могли існувати населені планети. При цьому 75% цих гіпотетичних планет повинні знаходиться у приливному захваті, тобто постійно "дивитися" на зірку одним боком. Чи можливе життя на таких планетах досі залишається предметом суперечок астробіологів.

Для розрахунку GHZ вчені використовували той самий підхід, що використовується при аналізі населених зон навколо зірок. Такою зоною зазвичай називають регіон навколо зірки, в якому на поверхні кам'янистої планети може існувати вода в рідкому стані.

Читайте також:

Вчені сфотографували галактику-аналог Чумацького шляху

Виявилений раніше невідомий рукав Чумацького шляху

Астроном пообіцяв, що в найближчі 20 років ми зустрінемося з інопланетянами

Астроном зняв унікальну повну панораму зоряного неба

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: