Астрономи США поскаржилися, що військові заважають їм працювати

Астрономи скаржаться, що ВПС заважають їм проводити дослідження, не дозволяючи пускати лазерні промені у космос.

Нові правила, прийняті ВПС США, суттєво ускладнюють роботу астрономів і загрожують зробити неможливими спостереження багатьох важливих короткострокових або відбуваються раптово подій.

Звернення вчених, у якому вони висловлюють свої претензії, опубліковано на сайті Асоціації університетів з проведення досліджень в галузі астрономії.

Введені військовими обмеженнями стосуються лазерів, які використовуються астрономами для визначення атмосферних збурень та калібрування оптики перед проведенням вимірювань.

Випромінювання розігріває атоми натрію в атмосфері на висоті близько 90 кілометрів. Орієнтуючись на деякі параметри їх свічення, які залежать від характеристик атмосфери, астрономи налаштовують оптику телескопів так, щоб мінімізувати перешкоди при отриманні зображень.

Лазерні промені, які посилають обсерваторії, можуть зашкодити оптичним приладам супутників, які обертаються навколо Землі. Щоб убезпечити свої супутники, ВПС США досить давно ввели обмеження на час спостережень.

Проте близько двох років тому військові посилили свої вимоги, істотно скоротивши тимчасові періоди, в які можливі спостереження.

Для отримання дозволу на використання лазера в "неурочний" час, астрономам необхідно звертатися за дозволом до військових. На видачу відповідного документа потрібно три дні.

Нові правила істотно ускладнюють спостереження таких подій, як, наприклад, спалахи наднових зірок або гамма-сплески. Ці явища відбуваються раптово і тривають дуже недовго (тривалість гамма-сплесків складає від декількох мілісекунд до декількох хвилин).

Крім астрономічних спостережень військові правила США не дозволяють американцям возити космічних туристів на своїх кораблях, в тому числі, і створених приватними компаніями.

Читайте також:

У США випробували потужний бойовий лазер

Американці "обстріляють" Місяць, щоб виявити на ньому воду

НАСА випустила комп'ютерну гру про МКС

Астрономи сфотографували зіткнення чорних дірок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: