Астрономи уточнили: "другого Сонця" на небі в найближчі 100 000 років не буде

За словами вчених, навіть якщо б ми могли побачити спалах Бетельгейзе, вона все одно не світила б з яскравістю Сонця.

 Зірка Бетельгейзе, яка, за повідомленнями ЗМІ, вже в найближчі роки повинна перетворитися на "друге сонце", дійсно перебуває на останній стадії еволюції перед спалахом наднової, однак цей вибух може статися через сотні тисяч років, говорять російські астрономи.

Як відомо, раніше австралійські ЗМІ повідомили з посиланням на вченого з університету Південного Квінсленла Бреда Картера, що одна з найяскравіших зірок на небі - зірка Бетельгейзе в сузір'ї Оріона - незабаром може спалахнути як наднова і стати "другим сонцем".

Видання зв'язало цю інформацію з прогнозами кінця світу в 2012 році, що породило хвилю сенсаційних повідомлень про швидку катастрофу.

Проте, як зазначив заввідділом нестаціонарних зірок і зоряної спектроскопії Інституту астрономії РАН Миколи Чугая, поняття "найближчим часом" в астрономії має дещо інший сенс, ніж у життєвому побуті.

За його словами, стадія червоного надгіганта, в якій Бетельгейзе зараз знаходиться, триває порівняно недовго, порівняно з часом еволюції цієї зірки. У цьому сенсі вона, звичайно, "скоро" вибухне.

Проте час життя такої зірки становить 10-20 мільйонів років, і ця остання стадія триває близько 100 тисяч років, відзначив учений.

У свою чергу, науковий співробітник Астрономічного інституту імені Штернберга МГУ Сергій Попов підкреслив, що у Бетельгейзе не спостерігається активність, яка говорить, що вибух станеться "ось-ось".

Астрономи також запевнили, що ніякої загрози для Землі вибух Бетельгейзе не несе."Бетельгейзе лежить далеко за областю, вибух в якій може представляти якусь небезпеку для земного життя. Зате земляни б побачили "красивий феєрверк", а астрономи з допомогою сучасного обладнання змогли б вивчити вибух в деталях", - сказав Попов.

Однак, за словами Чугая, Бетельгейзе в цьому випадку все одно не світила б з яскравістю Сонця.

"Другим сонцем вона не буде, але з яскравістю Місяця вона буде порівнянна. Скажімо, може бути чверть Місяця", - сказав учений.

За його словами, рентгенівське випромінювання від вибуху на такій відстані буде досить слабким, цей ефект буде слабкіше, ніж випромінювання від сонячних спалахів. При цьому значна частка енергії наднової випромінюється у вигляді потоку нейтрино, частинки практично ніяк не взаємодіють з речовиною і ніяк не можуть вплинути на живі організми.

Читайте також:

На Землі відбулося перше в 2011 році сонячне затемнення

Найтемніший день за останні 500 років

Створено перше тривимірне відео вибуху наднової зірки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: