Астрономи виявили найбільш віддалені з відомих галактик

Дві наукові групи знайшли галактики, що нібито з'явилися через 500 мільйонів років після Великого вибуху, і пересварилися.

Три знайдені галактики
Три знайдені галактики. Модель першої групи вчених
Дві наукові групи опублікували результати вивчення зробленого телескопом "Хаббл" знімка космічного простору, на якому, за їхніми даними, відображені галактики, що з'явилися через 500 мільйонів років після Великого вибуху.

Wide Field Camera 3, нова ширококутна камера телескопа, сфотографувала область простору в сузір'ї Печі у серпні цього року. Це зображення науковці вже досліджували, тоді йшлося про галактики, яким відповідали значення червоного зсуву z, що лежать в діапазоні від шести до дев'яти.

У двох даних роботах наводяться докази виявлення галактик з z ~ 10. Перша стаття, написана астрономами із США і Швейцарії, містить дані про три таких об'єктах; у другій, авторами якої є американські вчені, йдеться вже про двадцять віддалених систем зірок, газу і пилу, причому згадані раніше три галактики до цієї двадцятки не входять.

Критерії пошуку галактик з високим червоним зсувом викликають запеклі суперечки. Учасник першої наукової групи Гарт Іллінгворт, який представляє Каліфорнійський університет в Санта-Крусі, стверджує, що конкуренти видають бажане за дійсне: деякі з помічених в їх роботі об'єктів розташовуються на зображенні поряд з великими і яскравими галактиками, що могло спотворити результати.

Крім того, вченого бентежить сам факт існування двадцяти галактик з z ~ 10 у невеликій за розмірами області космічного простору; висока інтенсивність створення зірок, необхідна для їх "наповнення", не укладається в рамки існуючих теорій.

Представник другої наукової групи, Роже Віндхорст з Університету штату Арізона, визнає наявність невизначеності в результатах, але здаватися не збирається.

За його словами, дві з трьох галактик, виявлених паном Іллінгвортом і його колегами, не демонструють всіх ознак високого червоного зсуву, а третій об'єкт "зникає" після перетворення даних. "Так, вони були обережніші у своїх оцінках, але, здається, не дуже ретельно обробили дані", - зазначив Віндхорст.

Вочевидь, для вирішення цієї суперечки доведеться проводити додаткові спостереження.

Читайте також:

Вчені вперше спіймали можливі сигнали темної матерії

На Сонці стався рекордний за потужністю спалах

Вчені NASA знайшли переконливі докази життя на Марсі

Американський астрофізик спростував теорію відносності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: