Астрономи виявили рекордно холодні зірки

Найменша серед знайдених зірок має температуру приблизно 98 градусів Цельсія, тобто поверхня зірки не гарячіша за кип'ячену воду.

Астрономи виявили в космосі кілька рекордно холодних зірок, температура поверхні яких не більше 100 градусів, що не набагато більше температури свіжозавареної кави.

Відкриття було зроблено за допомогою телескопу CFHT на Гаваях, учені виявили пару коричневих карликів CFBDSIR J1458 +1013 AB, розташованих приблизно в 75 світлових роках від Землі, які належать до так званих метанових зірок. Температура поверхні зірок цього класу становить лише 700-1300 кельвінів (428-1028 градусів Цельсія).

Однак тепер вчені виявили зірки цього класу з рекордно низькою температурою. За оцінкою експертів, найменший у парі карликів, CFBDSIR J1458 +1013 B, має масу від шести до 15 мас Юпітера і температуру близько 370 градусів Кельвіна (плюс-мінус 40 градусів) - це становить близько 98 градусів Цельсія, тобто поверхня зірки може бути не гарячішою за кип'ячену воду.

"При таких температурах, як ми вважаємо, цей коричневий карлик може за своїми властивостями бути значно ближчим до холодних екзопланет, зокрема, вони можуть мати хмари водяної пари в атмосфері", - говорить один з авторів роботи Майкл Лі з Гавайського університету.

На думку вчених, ця зірка, можливо, стане першим об'єктом гіпотетичного надхолодного спектрального класу Y.

Раніше рекордно холодною зіркою вважався карлик UGPS J0722-05, знайдений в серпні 2010 року за допомогою британського інфрачервоного телескопу UKIRT, в обсерваторії Мауна-Кеа на Гаваях. Його температура, за даними вчених, - в діапазоні від 480 до 560 градусів Кельвіна (207-287 градусів Цельсія).

Коричневі карлики були вперше виявлені в 1995 році. Це клас об'єктів масою менше 7% маси Сонця (близько 70 мас Юпітера). Звичайні зірки світять завдяки термоядерній реакції, що відбувається в їхніх надрах - частіше за все, перетворення водню в гелій. Однак коричневі карлики не мають маси, достатньої для початку реакції, тому поступово згасають і охолоджуються.

Читайте також:

Астрономи сфотографували смерть зірки

Вчені знайшли нову сонячну систему

Астрономи знайшли гігантське віддалене скупчення галактик

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: